9 מיליון שקלים הוענקו לששה פרויקטי חלוץ והדגמה ב-2014

9 מיליון שקלים הוענקו לששה פרויקטי חלוץ והדגמה ב-2014

המענקים הוענקו לזוכים במסגרת הכנס השנתי של יחידת המדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים.

שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, סילבן שלום ומנכ”לית המשרד, אורנה הוזמן-בכור הכריזו על הזוכים לפרויקטי חלוץ והדגמה לשנת 2014, שממומנים בגובה 9 מיליון שקלים על ידי יחידת המדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. המענקים הוענקו לזוכים במסגרת הכנס השנתי של יחידת המדען הראשי של משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים. 
חברת ברנמילר אנרג’י זכתה בפרויקט הדגמה של מרכז האנרגיה בפרויקט מתקן החלוץ. הדגמת פעולת מרכז האנרגיה, בתחנת כח סולארית מלאה באתר רותם, הכוללת 3 פונקציות של קבל חום (אגירה), מחליף חום וייצור קיטור, כולם במרכז האנרגיה כיחידה אחת.
NewCO2Fuels בע”מ זכתה בפרס בעבור מערכת הממירה 2co ומים ל-syngas (גז סינטטי) באמצעות אנרגיה המתקבלת ממקור חום חיצוני. 
מפעל להב-תעש”א זכה בפרס בעבור פרויקט חלוץ לתכנון והדגמה של  מערכת PRT המבוססת על רעיון חדשני של ריחוף מגנטי על גבי מסילות עיליות. 
פרס ניתן לחברת אר-ג’ט הנדסה על הקמת מתקן להדגמת שימוש בתחליפי נפט להנעת טורבו גנרטור 200 קוו”ט עבור רכב חשמלי היברידי. טורבינת גז - בת 200 קוו”ט,  תפעל במשטר היברידי לטעינת מצברים ו/או הנעה ישירה של מנועי החשמל של גלגלי הרכב.
חברת דור כימיקלים זכתה בפרס על התאמת רכבי יצרן הרכב FCA לנסיעה על תערבות בנזין מתנול. 
פרס ניתן לפרוייקט נקסוס אנרגיית מים: חסכון אנרגטי בטיפול בשפכים בשיטת ביוריאקטור ממברנלי של חברת אדוונסד ממטק. חסכון אנרגטי משמעותי בתפעול מט”ש mbr ע”י שימוש בממברנות הידרופיליות בעלות שטף גבוה.


פי.סי.חץ