אנרגיה צרפתית

אנרגיה צרפתית

משרד התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים מקדם שיתוף פעולה והרחבת והעמקת הקשרים האנרגטיים בין ישראל לצרפת

דיאלוג ראשון בין משרד התשתיות הלאומית, האנרגיה והמים הישראלי למשרד האנרגיה הצרפתי התקיים החודש בצרפת. דיאלוג זה הינו המשך למדיניות שמקדם משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים להרחבת והעמקת הקשרים והידע עם מדינות שונות בעולם, הדבר בא לידי ביטוי בדיאלוגים המתקיימים בתחום זה עם ארה”ב, האיחוד האירופאי ויתקיימו בקרוב גם עם גרמניה ומדינות נוספות.
בפגישה, הציגה המשלחת הישראלית, בראשות מנכ”לית המשרד, את משק האנרגיה הישראלי והפעילות המתבצעת בו: פיתוחים במגזר החשמל, תמהיל הדלקים, התייעלות אנרגטית, חיפוש והפקת גז טבעי במים עמוקים וביבשה, מדיניות הממשלה לגבי אנרגיות מתחדשות ועצמאות אנרגטית בעתיד (2020), אתגרים מרכזיים ופרויקטים של מחקר ופיתוח בעיקר בנושא תחליפי נפט. בנוסף, ביקרה המשלחת הישראלית בחברת TECHNIP הצרפתית, אחת החברות המובילות בעולם בתחום ניהול פרויקטים, הנדסה ובנייה לתעשיות האנרגיה.
מנכ”לית משרד התשתיות הלאומית, האנרגיה והמים, אורנה הוזמן-בכור: “במבט ראשון, ניתן להגיד כי ישראל וצרפת שונות מבחינת הרגלי צריכת האנרגיה, צרפת מתבססת בעיקר על כוח גרעיני לאספקת האנרגיה ואילו ישראל מתבססת על גז טבעי ופחם. אך, לשתי המדינות מטרה דומה- שמירה על הסביבה. שימוש בגז טבעי מוריד את רמת זיהום האוויר שלנו ונותן לנו בטחון אנרגטי”. לסיכום ציינה כי  “אני רוצה להביע את הערכתי על ההזדמנות לפתוח בדיאלוג אנרגיה בין ישראל לצרפת. אני בטוחה כי עידוד שיתוף הפעולה בין ישראל לצרפת יועיל לשתי המדינות בקידום האינטרסים המשותפים בתחום. אנו מצפים להמשך הדיאלוג הזה, ומקווים שנוכל להיפגש שוב בעתיד הקרוב”.
שיתוף הפעולה עם צרפת, הינו נדבך נוסף בהעלאת ומיצוב ישראל על מפת האנרגיה העולמית, בבניית ערוץ שיתוף פעולה אסטרטגי ובקידום היחסים הכלכליים והטכנולוגיים בין שתי המדינות כפי שבאו לידי ביטוי בהצהרה המשותפת שנחתמה לפני שנה על ידי רוה”מ בנימין נתניהו והנשיא פרנסואה הולנד. כשהדיאלוג המתקיים היום הוא אחד הנושאים המופיעים בהצהרה זו. 
את המשלחת הזמין ואירח Laurent MICHEL, מנכ”ל לאנרגיה ושינוי האקלים - משרד לאיכות הסביבה , פיתוח בר קיימא ואנרגיה בצרפת. בראש המשלחת הישראלית עמדה מנכ”לית המשרד - אורנה הוזמן בכור והצטרפו אליה אלכסנדר וורשבסקי - מ”מ ראש רשות הגז הטבעי במשרד, ד”ר ברכה חלף - מנהלת תחום תחליפי נפט בלשכת המדען הראשי, ד”ר יהודה ניב - מנהל מינהל החשמל, יובל זהר - מנהל תחום אנרגיות מתחדשות במינהל החשמל, גיא פלדמן – היועץ המדיני משרד התשתיות ודינה שורוק ציר לענייני כלכלה ומדע בשגרירות ישראל בפריז, אשר סייעה רבות להצלחת המשלחת.


פי.סי.חץ