כפ”ס תוביל תכנית להתייעלות אנרגטית במימון האיחוד האירופאי

כפ”ס תוביל תכנית להתייעלות אנרגטית במימון האיחוד האירופאי

ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו נפגש עם שליח האיחוד האירופי להתייעלות אנרגטית, אדוארד פרנק, והזניק את פרויקט הדגל החדשני של מדינות אירופה לקיימות ואיכות סביבה.

אדוארד פרנק הינו מומחה להתייעלות אנרגטית ושליח מטעם האיחוד האירופי, וביקר בכפר-סבא במטרה לקדם את התכנית הרחבה והמקיימת להתייעלות אנרגטית וחינוך סביבתי מטעם איחוד מדינות אירופה. מטרת ביקורו הינה קידום התכנית לביצוע פעולות אנרגיה בת קיימא שמובילות לרמות מוגברות של חיסכון באנרגיה ויעילות אנרגטית ולפריסה של מקורות אנרגיה מתחדשים.
כפר סבא נבחרה להוביל את התכנית המקדמת שיתוף פעולה בינה לבין רשויות המשולש הדרומי - טירה, קלוונסואה, טייבה, גלגוליה וכפר ברא. הקשר מבוצע דרך איגוד ערים משולש דרומי במטרה לקדם ערכים ירוקים ומקיימים. התוכנית תוביל להתייעלות וחסכון בחשמל ותייצר פרויקטי דגל ברי שכפול בתחום הירוק והמקיים התכנית תפעל ב-10 בתי ספר ו-5 מבני ציבור בעיר ובכמות זהה של מבנים במשולש. 
מטרת העל של הפרויקט- לחזק את היכולת של הרשויות המקומיות המשתתפות בפרויקט להטמיע פתרונות טכנולוגיים והתנהגותיים להתייעלות אנרגטית, תוך התמודדות משותפת של רשויות יהודיות וערביות עם אתגרי האנרגיה של העתיד.
בין יעדי הפרויקט, הטמעה של מערכות ניהול אנרגיה ב-20 בתי ספר וב-20 יחידות, יצירת פלטפורמה אינטרנטית להנגשה חכמה של מידע על צריכת החשמל של כלל המשתתפים, הכשרה של ‘נאמני אנרגיה’ להטמיע דפוסי התנהלות והתנהגות חסכוניים בחשמל, יישום 6 פרוייקטי-דגל בתחום ההתייעלות האנרגטית בבתי הספר המובילים של הפרויקט, השתתפות של 1,000 משקי בית בפלטפורמה אינטרנטית הנותנת פידבק על צריכת החשמל, הכשרה של הדרג הבכיר ברשויות לגבש מדיניות להתייעלות אנרגטית. 
הפרויקט יימשך 36 חודשים ומתחיל בפברואר-מרץ 2015.  הפרויקט הינו במימון האיחוד האירופאי, שהעניק 300 אלף יורו לטובת מימון ציוד וטכנולוגיה, חומרה ותמיכה טכנית, מדריכים ומרכז לפרויקט, אדמיניסטרציה, פרסום והסברה.
ראש העיר יהודה בן חמו: ”אני מודה לאיחוד האירופי שנתן לעיר כפר סבא את ההזדמנות לקדם ערכים ירוקים ומקיימים תוף שיתוף פעולה עם שכנינו מהמשולש. העיר כפר סבא היא עיר ירוקה ומקיימת והפרויקט יחזק את היכולת של הרשויות המקומיות המשתתפות להטמיע פתרונות טכנולוגיים והתנהגותיים להתייעלות אנרגטית, תוך התמודדות משותפת של רשויות יהודיות וערביות עם אתגרי האנרגיה של העתיד”.


פי.סי.חץ