מנכ”לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים פורשת מתפקידה

מנכ”לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים פורשת מתפקידה

מאז מונתה באוקטובר 2013, הובילה שינוי במשרד שהפך אותו למשרד כלכלי-צרכני אשר שם את האזרח לנגד עיניו, ומוביל תהליכים להפחתת יוקר המחייה. 

מנכ”לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, אורנה הוזמן-בכור, מסיימת את תפקידה במשרד. מאז מונתה באוקטובר 2013, הובילה שינוי במשרד שהפך אותו למשרד כלכלי-צרכני אשר שם את האזרח לנגד עיניו, ומוביל תהליכים להפחתת יוקר המחייה.  
שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, ד”ר יובל שטייניץ, הודה להוזמן-בכור על תרומתה למשרד. 
“ניסיונך הרב בשירות הציבורי וסדרי העדיפויות שקבעת, מיקדו את פעילות המשרד לקדם פרויקטים שמגדילים את התועלת הצרכנית, אני מאחל לך שתמשיכי להטביע את חותמך ואת חזונך לטובת אזרחי מדינת ישראל”.
הוזמן-בכור הובילה לפעילות עבודת המטה לריכוז הרגולטורים סביב שולחן אחד על מנת להגיע לפתרון מוסכם בנושא הגז הטבעי. זאת, לאחר שהצביעה על ההשלכות הדרמטיות שתעורר החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים על המשק. כמו כן, הובילה קו ברור של יצירת יתירות למשק הישראלי, לצד מתן ודאות רגולטורית לעידוד משקיעים וכניסת שחקנים נוספים למשק האנרגיה.
בנוסף, הייתה חברה בוועדה לקידום הרפורמה במשק החשמל ובחברת החשמל, שבחנה את מבנה משק החשמל המיטבי לישראל, בדגש על הגדלת התחרות ועל ייצוב פיננסי של חברת החשמל. כמו כן, הייתה הוזמן בכור חברה בוועדה  לבחינת מבנה משק המים העירוני והארצי, אשר פעלה למפות את האפשרויות להוזלת תעריף המים לצרכנים . במהלך כהונתה קידמה את נושא ההתייעלות האנרגטית, תוך עידוד פרויקטים במגזר התעשייתי, ברשויות המקומיות  ובמגזר הציבורי, כך שיביאו להפחתת עלויות האנרגיה של אותם גופים ויוכלו להפנות כספים לטובת קידום פרויקטים בתחומי החינוך, הרווחה והדאגה לתושבים.


פי.סי.חץ