המכרז להקמת תחנת כוח סולארית בתמנע יצא לדרך

המכרז להקמת תחנת כוח סולארית בתמנע יצא לדרך

מרחב עסקי דרום ברשות מקרקעי ישראל משווק בתמנע ליזמים מגרש שגודלו 1,100 דונם במטרה להקים עליו תחנת כוח בהספק של 50-60 מגה-וואט, אשר תוכל לספק חשמל לכ-22 אלף בתי אב במשך שנה שלמה.

זהו המתחם הרביעי לאנרגיה סולארית המשווק על ידי רשות מקרקעי ישראל והגדול מביניהם. שלושת המתחמים הקודמים שווקו באזורי התעשייה של מצפה רמון ועין עברונה באילת, והיו בהיקפים קטנים יותר של כ-7-8 מגה-וואט כל אחד. שיטת הפקת החשמל במכרז זה הינה פוטוולטאית.
המכרז, אותו מוציאה רשות מקרקעי ישראל, יוצא בהמשך להחלטות הממשלה המציינות את החשיבות הלאומית של הפקת אנרגיה ממקורות מתחדשים. למכרז יש חשיבות רבה בגיוון מקורות האנרגיה וניצול אנרגיית השמש להפקת חשמל.
 המכרז נעשה בשיתוף עם מועצה אזורית אילות וביחד עם רשות החשמל ומשרד התשתיות הלאומיות. הזוכה במכרז ידרש לעמוד בתנאי הסף של רשות החשמל וידרש להשלים את התכנון ולקבל היתרי בנייה. לאחר מכן יוכל לקבל זכות חכירה ל-25 שנים על הקרקע ולהקים את המתקן הפוטוולטאי.                                                         עו”ד אמיר ביידא, יועץ משפטי במרחב עסקי דרום : “מדובר בפרויקט גדול בעל חשיבות לאומית שנעשה בשיתוף פעולה בין משרדי ממשלה ורשויות שונות בנגב ומביא בשורה ותרומה לפיתוח הנגב וחסכון במקורות אנרגיה קונבנציונליים לטובת ניצול אנרגיית השמש”.


פי.סי.חץ