חדרה התקבלה לחברות בארגון ערי אנרגיה האירופי

חדרה התקבלה לחברות בארגון ערי אנרגיה האירופי

“חדרה חברה בארגון ערי אנרגיה, וככזו היא שותפה לידע של הארגון ושותפה פעילה למען עתיד האנרגיה של אירופה”, זהו תרגום הנאמר בתעודת “ערי אנרגיה 2015” שקיבל ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן בלשכתו.

על התעודה חתום נשיא ארגון “ערי אנרגיה” האירופאי, ראש עיריית היידלברג (בגרמניה) אקהרט וורצנר.
התעודה שהתקבלה בלשכת גנדלמן מהווה חותמת רשמית לקבלתה של חדרה לארגון האנרגיה האירופי (Energy Cities EU), המציין 25 שנה להקמתו ופועל במשותף עם ארגונים בינלאומיים נוספים בעלי מטרות דומות. 
בעירייה מציינים כי, “מדובר בהישג משמעותי לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, אשר מאז כניסתו לתפקיד פועל לביסוסה של חדרה כעיר האנרגיה של ישראל. אכן חדרה היא העיר הראשונה בארץ שהתקבלה לארגון המוביל בתחומו באירופה”.
ארגון האנרגיה האירופי הוקם בשנת 1990 כארגון ללא מטרות רווח, לייצוג האינטרסים של הערים החברות בו בתחומים של אנרגיה מתחדשת בת קיימא ויעילות אנרגטית להפחתת הסיכון האקלימי, ובכך להשפיע על מדיניות האיחוד האירופי. מאז הקמתו הצטרפו לארגון מעל ל-1,000 רשויות מקומיות מכ-30 מדינות ברחבי העולם, והחל משנת 2015 כאמור גם חדרה.
מיתוגה של “חדרה עיר עם אנרגיה” מבוסס על היותה של חדרה עיר ובה מרכזי אנרגיה מובילים בארץ ובעולם, ביניהם תחנת כוח של חברת החשמל, מאגר הגז הטבעי הסמוך לחופי חדרה, מתקן מהגדולים בעולם להתפלת מים ועוד. 
“אמנם בחדרה קיימים מרכזי אנרגיה לאומיים, אך ההכרה בנו כעיר האנרגיה של ישראל נובעת בעיקר מהעשייה שלנו בתחומי אנרגיה. העירייה משקיעה מאמצים רבים באנרגיה ירוקה, אנרגיה סביבתית, אנרגיה של קיימות ושל דאגה לאיכות החיים והסביבה של תושבי העיר וסביבתה”, אמר גנדלמן.


פי.סי.חץ