ריוגלס הישראלית רכשה את פעילות שוט סולאר הגרמנית

ריוגלס הישראלית רכשה את פעילות שוט סולאר הגרמנית

חברת ריוגלס מבית שמש חתמה על הסכם לרכישת חברת שוט סולאר הגרמנית, המתחרה הגדולה ביותר שלה והשחקן המרכזי בשוק התרמו-סולארי עד כה. בכך משלימה ריוגלס עסקה שנייה בתוך פחות משנתיים, לאחר שבדצמבר 2013 רכשה את פעילות הקולטים התרמו-סולאריים מסימנס.

העסקה שהיקפה לא נמסר אבל נאמד בכמה עשרות מיליוני אירו, כוללת את קניית מפעל “שוט סולאר” בספרד ואת כל נכסי החברה ממפעלי החברה בארה”ב ובגרמניה, לרבות כל הפטנטים והקניין הרוחני של “שוט סולאר”. 
“זו עסקה חסרת תקדים במימדיה ובהשלכות שלה על התעשייה” אמר און פניג, מנכ”ל ריוגלס. “העסקה תחזק את כושר התחרות של ריוגלס בשוק הסולארי העולמי, שוק תחרותי שעובר שינויים תכופים בשנים האחרונות. באמצעות הרכישה נשלש את יכולת הייצור שלנו ובכך נהפוך ליצרן הקולטים התרמו סולארים הגדול ביותר בעולם, עם יכולת ייצור של למעלה מ-1.4 ג’יגה-וואט בשנה של חשמל ירוק”.
ריוגלס נבחרה כספק המועדף בכל הפרויקטים התרמו סולאריים שנחתמו בעולם בשנת 2015 ובפרויקטים המיועדים להתבצע בשנת 2016 בהיקפים של מאות מיליוני שקלים, בין היתר בצפון ודרום אפריקה, בישראל (פרויקט אשלים) ובפרויקטים נוספים ברחבי העולם. בעקבות העסקה תשלש ריוגלס את מצבת כח האדם שלה ליותר מ-300 עובדים שיועסקו במפעלי החברה בישראל ובספרד תחת ההנהלה הישראלית הממוקמת כאמור בבית שמש.
כחלק מתהליך האינטגרציה של הטכנולוגיות של שתי החברות הממוזגות, אותו מתכננת ריוגלס להוציא לפועל עם השלמת הרכישה, המפעל בבית שמש יגדל ויושקעו בו 20 מיליון ש”ח נוספים להרחבת קווי הייצור.
“הרכישה משלימה את הפעולות שעשינו בשנתיים האחרונות כדי למצב את עצמנו כחברה המובילה ביותר בשוק התרמו סולארי העולמי. קווי הייצור שרכשנו בחו”ל, שמצטרפים לקו בבית שמש, יאפשרו גמישות רבה יותר ביכולת שלנו לספק את צורכי השוק בצורה כלכלית יותר”, אמרה הילה זמיר, סמנכ”לית הכספים של ריוגלס.
שלומי חתן, סמנכ”ל התפעול של ריוגלס ציין כי “הרכישה ממקמת את החברה בחזית טכנולוגיות הייצור ומחזקת את היכולות בכל הקשור לאיכות המוצר. הדבר יאפשר לנו גמישות תפעולית וכן אוטומציה מלאה במערך הייצור. אנו בפתחה של תקופה אינטנסיבית ומאתגרת המהווה המשך ישיר לרצף ההצלחות מיום הקמת החברה”.
שוט סולאר סיפקה כ-70% משוק הקולטים התרמו סולארי העולמי, כאשר 30% הנותרים סופקו על ידי סימנס (לאחר שזו רכשה את סולל בשלהי 2009).


פי.סי.חץ