איתן פרנס נבחר למזכיר האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית

איתן פרנס נבחר למזכיר האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית

האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית (GSC) הוקם על ידי ארגונים לאומיים ואזוריים מובילים במטרה לאחד את סקטור ייצור החשמל הסולארי ברמה הבינלאומית, לחלוק מידע על שיטות היישום הטובות ביותר של אנרגיה סולארית ולהאיץ את פיתוח השווקים הסולאריים העולמיים.

 
איתן פרנס, מנכ”ל איגוד חברות אנרגיה ירוקה לישראל, נבחר בוועידת האקלים בפריז לתפקיד מזכיר הארגון וחבר מועצת המנהלים הראשונה של האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית. 
האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית (GSC) הוקם על ידי ארגונים לאומיים ואזוריים מובילים במטרה לאחד את סקטור ייצור החשמל הסולארי ברמה הבינלאומית, לחלוק מידע על שיטות היישום הטובות ביותר של אנרגיה סולארית ולהאיץ את פיתוח השווקים הסולאריים העולמיים.
החברים העיקריים בארגון הם ארגונים לאומיים ואזוריים המקדמים אנרגיה סולארית, הן בשווקים מבוססים והן בשווקים מתעוררים, כולל בשווקים הגדולים בעולם כגון: סין, אירופה, הודו, מזרח תיכון, אוסטרליה, אמריקה הלטינית וארה”ב. “האיגוד הסולארי העולמי יאפשר קול אחיד, בינלאומי ומשותף לארגונים אלו”, אמר ג’ון סמירנו מזכ”ל הארגון.
הנהלת האיגוד ציינה כי החשמל הסולארי הגיע כיום לעלות נמוכה מספיק בכדי לשחק תפקיד משמעותי ביותר במאבק בשינוי האקלים והתחממות כדור הארץ. “סקטור ייצור החשמל הסולארי התאחד היום בכדי להיאבק בשינוי האקלים”, אמר ברוס דגלאס, יושב ראש האיגוד העולמי. “יש קונצנזוס שהחשמל הסולארי יהפוך למקור העיקרי לייצור חשמל ויש לו על כן תפקיד עצום במאמצים הבינלאומיים למנוע פליטות בסקטור ייצור החשמל”.
האיגוד העולמי לאנרגיה סולארית מבקש להפיץ שלשה מסרים עיקריים: 
• אנרגיה סולארית הפכה, ברמה העולמית, לאחד האמצעים הזולים ביותר לייצור חשמל ומחיריה ימשיכו לצנוח במהירות. עלות ייצור חשמל סולארי פחתה ב-80% מאז ועידת האקלים ב-2009 וחשמל סולארי הפך אמצעי יעיל וכלכלי להתמודדות עם משבר האקלים.   
• אנרגיה סולארית היא הדרך המגוונת ביותר לייצור חשמל וניתן לייצר חשמל סולארי בכל מקום ובכל מדינה בעולם, מפותחת ומתפתחת. הטכנולוגיה הסולארית נהנית מהפופולריות הגדולה ביותר מכל טכנולוגיות ייצור החשמל.
• בכדי להימנע מעליית הטמפרטורה העולמית במעל 2 מעלות צלסיוס, העולם חייב לעבור לייצור חשמל סולארי והשגת יעד של 10% אנרגיה סולארית לעומת המציאות כרגע, בה רק 1% מהחשמל בעולם מיוצר באנרגיה סולארית, היא אפשרית בהינתן תנאי שוק מתאימים. “המטרה שלנו היא לעודד הטמעה רחבת היקף של אנרגיה סולארית בדרך של שיתוף פעולה, חינוך והכשרה”, ציין סמירנו.


פי.סי.חץ