אפקון רוכשת את יתרת ההחזקות באפקון אנרגיית רוח

אפקון רוכשת את יתרת ההחזקות באפקון אנרגיית רוח

במסגרת הרכישה שילמה אפקון 14.5 מיליון ש”ח.

 

 

אפקון החזקות מקבוצת שלמה השלימה את העסקה לרכישת החזקות השותף בפרויקט טורבינות הרוח בסירין ובגלבוע: החברה רכשה 49% מחברת הבת “אפקון א.ב. אנרגיית רוח” מחברת א.א. בן-דב אנרגיית רוח, שותפתה בחברת הבת, ומחזיקה כעת 100% בחברה. במסגרת הרכישה שילמה אפקון 14.5 מיליון ש”ח.
אפקון יזמה, יחד עם ד”ר אלי בן-דב, את פרויקטי הרוח סירין וגלבוע במשך כעשר שנים והשלימה בהצלחה את הסגירה הפיננסית ביוני 2014. 
אפקון הקימה את הפרויקטים כקבלן ראשי בשני הפרויקטים, בו זמנית, ועמדה באתגרים מורכבים של פרויקטים חלוצים להפקת חשמל ירוק מאנרגיית רוח. הפרויקטים יצאו לדרך בדצמבר 2014 ותוך כדי עמידה ביעדים שאפתניים הצליחה אפקון להקדים את החיבור לרשת החשמל בשלושה חודשים.
חוות הרוח בסירין ובגלבוע כוללות 25 טורבינות רוח מתוצרת חברת גמסה - המובילה בשוק טורבינות הרוח העולמי, כאשר ההספק המותקן הכולל של החוות הינו כ-21.25 מגה וואט.
פרויקטי הרוח סירין וגלבוע הינם מסוג Project Finance (פרויקטים במימון) בהיקף של כ- 200 מיליון ש”ח, אשר מומנו באמצעות הון עצמי של 20% שהועמד ע”י אפקון החזקות ומימון בנקאי של 80% שהועמד על ידי בנק הפועלים.
ישראל רייף, יו”ר אפקון: “אנו שמחים להשלים את רכישת מלוא ההחזקות בפרויקט אשר התחיל לפני כעשור בחזון של מר שלמה שמלצר ז”ל, יו”ר קבוצת שלמה, לייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת באמצעות הרוח - “מרוח היזמות ליזמות הרוח” ולהיות הראשונים אשר יזמו, תכננו, הקימו ומפעילים פרויקט רוח מודרני בישראל.
ג’רי שנירר, מנכ”ל אפקון, אמר כי יחודו של הפרויקט הוא בעמידה מלאה בלוחות הזמנים ובתקציב כפי שנחזו ביציאה לדרך”.
אפקון מחזיקה מעתה כאמור ב-100% מהפרויקטים, אשר יניבו הכנסות ממכירת חשמל ירוק מאנרגיית רוח למשך כ-20 שנה.


פי.סי.חץ