אלומיי רוכשת פרויקט פוטו-וולטאי  ב-39 מיליון שקל

אלומיי רוכשת פרויקט פוטו-וולטאי ב-39 מיליון שקל

 

חברת אלומיי קפיטל רוכשת 100% של הונה של חברה ישראלית המחזיקה בבעלות אתר פוטו-וולטאי עם טכנולוגיה קבועה וקיבולת נומינלית מקסימלית של כ-9 MWp מחברת Solegreen.
פרויקט תלמי יוסף נמצא בבעלותה של סאן טים תלמי יוסף מקבוצת סאן טים. ההסכם קובע כי אלומיי קפיטל תרכוש 100% מהונה של "סאן טים גרופ" בתמורה ל-39 מיליון שקל.
הפרויקט מחזיק ברישיון קבוע לייצור חשמל למשך 20 שנה החל מ-11 בנובמבר 2013. התעריף כיום על פרויקט תלמי יוסף הוא 0.9857 שקל (כ-0.278 דולר) לקילוואט/שעה. ב-5 באפריל 2012 חתמה חברת הפרויקט הישראלית על הסכם ארוך טווח (20 שנה אשר החלו ב-22 בנובמבר 2013) סטנדרטי לרכישת חשמל עם חברת החשמל לישראל שתרכוש את כל האנרגיה המיוצרת בפרויקט תלמי יוסף.
תעריף החשמל שמשולם על ידי חח"י מובטח לתקופה של 20 שנה, החל ב-11 בנובמבר 2013 ומעודכן אחת לשנה בהתאם לשינויים במדד המחירים לצרכן. צפי התקבולים שיתקבלו מחח"י בפרויקט תלמי יוסף מוערך בכ-16 מיליון שקל בשנה (כ-4.5 מיליון דולר). פרויקט תלמי יוסף ממומן בשיעור של כ-80% על-ידי קונסורציום ישראלי בהובלת בנק דיסקונט.
רן פרידריך, מנכ"ל אלומיי קפיטל, ציין: "עסקה זו מציגה שוב את היכולות של אלומיי לפעול ביעילות להשגת עסקאות מגוונות בהתאם לאסטרטגיית החברה. מדובר בפרויקט PV מניב המחובר לרשת החשמל בישראל, המרחיב את תיק נכסי ה-PV התפעוליים שלנו ואנו רואים בו פוטנציאל עסקי. אלומיי תמשיך בהשקעה בנכסים מניבים נוספים במקביל לפיתוח פרויקטים חדשים, תוך גיוון פרוטפוליו הפרויקטים של החברה".

 


פי.סי.חץ