בית הזיקוק באשדוד שב לפעול בתום שביתה בת יממה

בית הזיקוק באשדוד שב לפעול בתום שביתה בת יממה

 

בתום שביתה בת יום ומשא ומתן לילי בלשכת יו"ר ההסתדרות, הגיעו עובדי "פז זיקוק” באשדוד והנהלת החברה להבנות לקראת חתימה על הסכם קיבוצי חדש. ההנהלה ונציגי העובדים סיכמו כי ההסכם החדש יחול לחמש שנים, שבמהלכן יקבלו העובדים תוספות שכר ותנאים שיגלמו עלייה ממוצעת של כ-9% בשכרם בכל שנה משנות ההסכם.
“אנחנו שמחים שההנהלה הבינה בסופו של דבר את הנחישות של העובדים, וכן שעליה להתפשר כדי שנצליח לחתום על הסכם" אמר יו"ר ועד העובדים שלווה אלישקשווילי, והודה גם ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על הליווי במהלך המו"מ. "מדובר בהסכם ראוי והוגן, שמיטיב משמעותית עם עובדי בית הזיקוק. למעשה, מאז שנת 2015 ובעיקר בהסכם זה, הצלחנו לעמוד ביעד שהצבנו: החזרת חלק ניכר ממה שנלקח מאיתנו בהסכם 2011”.
בהודעה שמסרה חברת פז לבורסה בעקבות פרוץ השביתה, ציינה כי שיפוץ מתקני הייצור הסתיים זה מכבר וכי בשל שביתת העובדים הופסקה למעשה הפעילות היצרנית של המפעל. “להערכת החברה אי-הפעלת בית הזיקוק צפויה לגרום למגזר הזיקוק הפסד תפעולי הנאמד בסך של כ-28 מיליוני שקל לחודש כולל פחת, ובסך של כ-12 מיליוני שקל לחודש ללא פחת", לשון ההודעה לבורסה.
עוד נמסר כי החברה, כחברה חיונית למשק האנרגיה הישראלי, נערכה ונערכת להמשך אספקה רציפה של תזקיקים למשק על-מנת למנוע, ככל הניתן, פגיעה בלקוחותיה.
בית הזיקוק באשדוד הוקם בשנת 1973 ונמצא מאז 2006 בבעלות חברת פז. המתקן באשדוד הוא בעל כושר זיקוק של 5.2 מיליון טונות נפט גולמי בשנה, ומייצר כ-40% מהדלק וכ-40% מגז הבישול הנצרכים בישראל. שוויה הנוכחי של חברת פז, עומד כיום על כ-6 מיליארד שקלים.


פי.סי.חץ