אורגון וישראל חתמו על הסכם שת

אורגון וישראל חתמו על הסכם שת"פ בתחום המו"פ

בפגישה חתמו השניים על הסכם שיתוף פעולה בתחום המו"פ. ההסכם הוא הסכם לתמיכה מקבילה בפרויקטים משותפים של מו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות וחברות מאורגון.

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, ומושל אורגון, טד קולונגוסקי, חתמו על הסכם שיתוף פעולה בתחום האנרגיה המתחדשת. המושל ביקר לאחרונה בישראל יחד עם משלחת גדולה של אנשי ממשל, אנשי עסקים ומנהלי נמלי התעופה של המדינה.

בפגישה חתמו השניים על הסכם שיתוף פעולה בתחום המו"פ. ההסכם הוא הסכם לתמיכה מקבילה בפרויקטים משותפים של מו"פ תעשייתי בין חברות ישראליות וחברות מאורגון. בצד הישראלי ההסכם הוא תחת משרד המדע"ר של משרד התמ"ת.

יצויין כי הסכמי שת"פ במו"פ נחתמו בעבר גם עם וירג'יניה, מישיגן, מרילנד, אורגון ויסקונסין וקליפורניה (הצהרת כוונות בתחום האנרגיה).

קולונגוסקי ציין כי מדינת אורגון שמה לה למטרה לקדם את תחומי האנרגיה המתחדשת והמים ומדינת ישראל משמשת לה מודל של פריצת דרך וחדשנות בתחומים אלו.

המושל עדכן בפגישה כי אורגון התחייבה לבסס 25% מהאנרגיה שלה על מקורות אנרגיה מתחדשים. לאור המובילות של ישראל בתחום זה ובמיוחד בתחום הסולארי.

שר התמ"ת ציין כי אורגון הינה מדינה חשובה לישראל עם פוטנציאל להשקה בתחום המו"פ התעשייתי. "אני מקווה כי הסכם השת"פ במו"פ שנחתם בין המדינות יממש את הפוטנציאל הקיים בין המדינות ויביא למחקר משותף פורץ דרך בתחומי תעשיה מתקדמים כגון אנרגיה ומים".


פי.סי.חץ