11 חברות מישראל השתתפו בתערוכת אנרגיה בדרום אפריקה

11 חברות מישראל השתתפו בתערוכת אנרגיה בדרום אפריקה

משלחת בת 11 חברות אנרגיה מישראל השתתפה בתערוכת האנרגיה החשובה באפריקה: Power & Electricity world Africa

משלחת בת 11 חברות אנרגיה מישראל, ובראשה מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי, השתתפה לאחרונה בתערוכת האנרגיה החשובה באפריקה: Power & Electricity world Africa. קדמי פגש בין השאר את מנכ"לית משרד האנרגיה הדרום אפריקאי, את מנכ"ל חברת החשמל ואף היה הדובר המרכזי בכנס בנושא קלינטק.
המשלחת נפגשה עם בכירי חברת החשמל הדרום אפריקאית Eskom, איגוד הצרכנים הכבדים של חשמל בדרום אפריקה (250 חברות דרום אפריקאיות צורכות 80% המחשמל המדינה), חברת הפצה הגדולה במדינה בתחום של חשמל ואלקטרוניקה Voltex, מנהל תכנית האנרגיה של מחוז חאוטנג ועוד. מנכ"ל משרד התמ"ת קדמי, אשר לו ניסיון רב בתחום עוד מימיו כמנכ"ל משרד התשתיות, היה הדובר הראשי בתערוכה, לצד שרת האנרגיה של דרום אפריקה, דיפו פיטרס.
זה מספר שנים שממשלת דרום אפריקה מתמודדת עם הידרדרות תשתיות החשמל ועליה בביקוש לחשמל במדינה. האיום שתתחדשנה הפסקות החשמל היזומות, יהפוך כנראה לממשי במהלך שנת 2011.                       ממשלת דרום אפריקה פועלת רבות ובכיוונים שונים בניסיון להתגבר על הבעיה, מקימה תחנות כוח פחמיות וגרעיניות חדשות, יוזמת תמריצים לעידוד השימוש באנרגיה חלופית והקמת תחנות כוח מאנרגיית שמש, רוח ועוד. בנוסף מתמרצת הממשלה תכניות להפחתת הצריכה והורדת עומסים מרשת החשמל. הפתרונות של החברות הישראליות שנמנו על המשלחת, נעים בין דודי שמש, תחנות כוח סולריות, גנרטורים היברידיים, תשתית לתחנות כוח ועוד.

                      


פי.סי.חץ