עסקת ענק בשווי 100 מיליון דולר לאנרג'טק

עסקת ענק בשווי 100 מיליון דולר לאנרג'טק

מדובר בחוזה למכירה ושינוע של גז טבעי שנחתם מול אלומיני

חברת אנרג'טק מדווחת על חוזה עתק שצפוי להניב לחברה מכירות בהיקף של 100 מיליון דולר ב-10 השנים הקרובות.
מדובר בחוזה למכירה ושינוע של גז טבעי שנחתם מול אלומיני, תאגיד האלומיניום הגדול ביותר באירופה אשר מצוי בשליטת ממשלת בוסניה הרציגובה. הספקת הגז צפויה לצאת לדרך כבר ברבעון הרביעי של 2011, כאשר אנרג'טק צפויה לרשום כ-10 מיליון דולר בשנה בשורה העליונה.
לדברי מנכ"ל החברה, לב זיידנברג: "נמשיך למנף את יתרונותיה הטכנולוגיים והתעשייתיים של החברה על מנת לצבור לקוחות חדשים ביבשת. העסקה הנוכחית הופכת אותנו לחברת שינוע גז טבעי הגדולה במדינה." 
העסקה שנחתמה מתאפשרת לאור ההסכם שחתמה לאחרונה אנרג'טק מול הממשלה המקומית, לפיה תוכל החברה להתחבר לצינור הגז המרכזי ולשנע את הגז הטבעי אל הצרכן הסופי.
אנרג'טק מפתחת ומיישמת פתרונות להולכת גז בלחץ נמוך עבור צרכנים תעשייתיים. החברה עוסקת גם בחיפושי נפט וגז בישראל. לאנרג'טק חברות בת בצפון אמריקה, אירופה, אסיה ובמזרח התיכון וכעת היא שוקלת להקים חברת בת  שתרכז את הפעילות מול בוסניה הרציגובה.
אנרג'טק הינה הבעלים של רישיון לחיפוש גז ונפט הידוע כרישיון "נירעם - סעד". בנוסף לאנרג'טק יש רישיון מחברת האם להשתמש באופן בלעדי בישראל ובמדינות הבלקן בפטנטים וידע השייכים לה בתחום של הובלה יבשתית, אספקה, אחסון, מערכות מילוי וכיוצ"ב של גז טבעי.
בקרוב תתחיל החברה את ברישיון ניר-עם סעד, בו הצביעו סקרים שבוצעו הסתברות למציאת מאגר נפט בהיקף של 26 מיליון חביות נפט, זאת בנוסף למאגר גז הנמצא בשכבות רדודות יותר.
החברה דיווחה לאחרונה ניתוח המידע הסיסמי, הגיאולוגי וניתוח תוצאות מבחני ההפקה מעידים על רזרבות גז טבע בר הפקה בהיקף של 1.7 BCF בקידוח בניר-עם. בנוסף, החברה גילתה באזור שלושה מבנים גיאולוגיים דומים שלפי הערכות מעלים את כמות הגז הכולל ל-5 BCF .


פי.סי.חץ