גלובל פאוור ו-KCPS יקימו 5 תחנות כוח ב-300 מיליון שקל

גלובל פאוור ו-KCPS יקימו 5 תחנות כוח ב-300 מיליון שקל

הכוונה היא לתחנות כוח בהספק מצומצם יחסית של 10-12 מגה-ואט, שיוקמו בעיקר במגזר הקיבוצי

קבוצת גלובל פאוור וקרן ההשקעות KCPS יקימו יחדיו חמש תחנות כוח בגז טבעי. הכוונה היא לתחנות כוח בהספק מצומצם יחסית של 10-12 מגה-ואט, שיוקמו בעיקר במגזר הקיבוצי בהשקעה של 50-60 מיליון שקל כל אחת, כ-300 מיליון שקל בסך הכל. 
השותפות (גלובל פאוור תחזיק ב-65% ממניות הפרויקטים ו-KCPS תחזיק ב-35% מהמניות) סיכמה באחרונה עם קיבוץ כפר מסריק שבצפון הארץ, על הקמת תחנת כוח בתחומי הקיבוץ תמורת דמי שכירות ואספקת חשמל מוזל בהיקף של 2.5 מגה-ואט. 
היזמים מתעתדים לחתום על הסכם נוסף למכירת 3-4 מגה-ואט למתקן ההתפלה שמפעילה במקום שיכון ובינוי. יתרת החשמל תימכר ללקוחות קטנים בסביבה ולרשת החשמל. כמו כן סיכמה באחרונה השותפות על הקמת תחנת כוח בקיבוץ בחן בהספק של 10 מגה-ואט שיימכרו לרשת החשמל. 
לשתי תחנות אלה מצטרפים הסכמים שעליהם כבר חתמה גלובל פאוור, שבבעלות אהוד בן ש"ך ורו"ח ניסן כספי, להקמת תחנה עבור מפעל הפלסטיקה של קיבוץ גניגר, מפעל ברנד תעשיות בירוחם הנמצא בשליטת KCPS, ונטפים שבחצרים. הפרויקטים מצויים בשלבי אישור סטטוטוריים. השותפות מנהלת מגעים לחתימת הסכמים נוספים להקמת תחנות כוח בנישה של המגזר הקיבוצי ומפעלי התעשייה בפריפריה, שבהם הלקוחות זקוקים לחשמל. פרויקט הדגל של גלובל הוא הקמת תחנת הכוח עבור מפעל תעשיות סיליקט בדימונה. מדובר בתחנה שתספק 115 מגה-וואט ו-90 טונה קיטור לצורכי המפעל.


פי.סי.חץ