לראשונה בישראל: כנס קווי חשמל ארוכים וחיבור מערכות החשמל בין מדינות

לראשונה בישראל: כנס קווי חשמל ארוכים וחיבור מערכות החשמל בין מדינות

לקראת הכנס תגיע לרץ משלחת מכובדת של בכירי משק החשמל בעולם שתדון בשלל ההשלכות לשינויים שפוקדים את משקי החשמל העולמי

Cigre, הארגון הבינלאומי למערכות חשמל גדולות, יקיים לראשונה בישראל כנס בנושא: "קווי חשמל ארוכים וחיבור מערכות החשמל בין מדינות: צרכים אסטרטגיים, השפעות סביבתיות וחברתיות".
Cigre, הוא אחד הארגונים המובילים בעולם למערכות חשמל והוא עוסק בהיבטים הטכניים,  הכלכליים, הסביבתיים, הארגוניים והתקניים (רגולציה) של אותן מערכות. ארגון בינלאומי זה הוא ארגון עצמאי, ללא מטרות רווח, אשר נוסד בשנת 1921 ומקום מושבו מאז בפריס שבצרפת.
לקראת הכנס, תגיע לישראל משלחת מכובדת של בכירי משק החשמל בעולם שתדון בשלל ההשלכות לשינויים שפוקדים את משקי החשמל העולמי עם דגש על השפעת ביצועיי מערכות החשמל על הסביבה. נציגים מאירלנד, איטליה, צרפת, רומניה, ארגנטינה, ברזיל, פורטוגל, ספרד וישראל, יציגו מאמרים ותצוגות בתחום מודלים שונים להערכת אסטרטגיה סביבתית ודרכים שונות למיגור השפעת ביצועיי מערכות חשמליות גדולות על הסביבה.
הכנס יוקדש להשלכות סביבתיות מייצור והולכת האנרגיה החשמלית באמצעות קווי רשת ארוכים, החוצים גבולות של מדינות ויבשות. עמדות מומחים שייקחו חלק בכנס משמשות את ארגונים בינלאומיים ומדינות שונות לקביעת מדיניות בנושאים, כגון: חוקה וקביעת תקנות ותקנים, רשתות חכמות, התייעלות אנרגטית, אנרגיות מתחדשות, סחר בפליטות, תקינה וכד'.
בנוסף, הכנס ישמש כבמה בה יוצגו נושאים שקשורים לאפשרויות, הזדמנויות והשלכות של התחברות מדינת ישראל לרשת החשמל האירופאית תוך סקירת פתרונות טכניים יצירתיים ומינופם לצורך קידום שיתוף פעולה באזור ים התיכון, אינטגרציה של מערכות אנרגיה חשמלית מבוססות על מקורות אנרגיה מתחדשות (Renewable Energy Sources), השפעת חיבורים בינלאומיים (AC ו / או HVDC) על הסביבה, בעיות שקשורות לעצם הקמת יחידות ייצור אנרגיה מתחדשת, רשתות "חכמות", טכנולוגיות ושיטות חדישות ועוד.
יוזם הכנס, אלכס לבינזון, מייסד ויו"ר CIGRE ישראל: "כניסתה של ישראל ל- OECD ואפשרות הצטרפותה בעתיד לאיחוד האירופי מחייבת את ישראל להתאים עצמה לתקנון האירופי גם בתחום משק החשמל. אנו מתגאים בכך שישראל מארחת את הכנס הנוכחי, כשחקנית מן המניין בתחום. במסגרת הכנס יחשפו פרויקטים חדשניים בתחום חיבור מערכות חשמל בין מדינות וכן, יוצגו נתונים רבים על הנעשה בתחום יחסי הגומלין שבין מערכות חשמל והסביבה".


פי.סי.חץ