רשות החשמל תתגמל את הצרכנים שיחסכו חשמל

רשות החשמל תתגמל את הצרכנים שיחסכו חשמל

על כל קוט"ש שיחסוך הצרכן הוא יתוגמל ב-3.15 שקלים

בעקבות המחסור הגובר במקורות אנרגיה והחשש מהצורך בהפסקות חשמל יזומות, יצאה רשות החשמל ביוזמה חדשה ולא שגרתית שנועדה להפחית את כמות הביקושים בשעות השיא בתקופת הקיץ. 
על כל קוט"ש שיחסוך הצרכן, הוא יתוגמל ב-3.15 שקלים (לפני מע"מ) שיקוזזו מחשבון החשמל הבא שלו. מדובר בתעריף הגבוה ביותר פי 6 מהמחיר שמשלם צרכן החשמל הביתי עבור קוט"ש שהוא צורך מחברת החשמל. 
המצטרפים לשירות החדש, יקבלו הודעות, דרך דואר אלקטרוני או מסרונים, על כך שבשעות הקרובות צפוי "אירוע מחסור". משמעות ההודעה היא שבאותן שעות (לכל היותר 4 שעות ולכל היותר במשך 100 שעות בשנה) מעוניינת חברת החשמל לצמצם את הצריכה, ולכן עליהם להימנע מהפעלת מכשירים זוללי חשמל דוגמת מזגנים, מדיחי כלים, מכונות ומייבשי כביסה.
מונה מיוחד שיותקן בבית הצרכן ימדוד את הפער בין צריכת החשמל הממוצעת שלו לצריכה בשעת "אירוע המחסור", וכאמור על כל קוט"ש שיחסוך הצרכן, הוא יתוגמל ב-3.15 שקלים שיקוזזו מחשבון החשמל הבא שלו.
הסדר זה נוסה בחברת החשמל לאחרונה בקרב הצרכנות הביתית ומצביע על תוצאות מעודדות של הפחתה המגיעה לכדי 30% מהצריכה בשעות השיא. התמורה לצרכנים ביתיים רגילים עשויה להגיע על-פי תוצאות אלה לחסכון שנתי של כ- 300 שקל בשנה.


פי.סי.חץ