פיתגורס סולאר התקינה לראשונה חלונות סולאריים בארה

פיתגורס סולאר התקינה לראשונה חלונות סולאריים בארה"ב

המשלבים יעילות אנרגטית עם ייצור חשמל סולארי בנצילות גבוהה

חברת הקלינטק הישראלית, "פיתגורס סולאר" (Pythagoras Solar), מפתחת החלון הסולארי הראשון בעולם המשלב יעילות אנרגטית עם ייצור חשמל סולארי בנצילות גבוהה, תוך אופטימיזציה של חדירת אור טבעי לתוך המבנה - הכריזה על השלמת פרויקט ראשון מסוגו של הקמת 20 חלונות סולאריים במטה קואופרטיב חברת Organic Valley במדינת ויסקונסין, ארה"ב.  
שוק המוצרים הסולאריים המשולבים במבנים מוערך במיליארד דולר בשנת 2012. ההסכם שנחתם הוא עם הקואופרטיב הגדול בארה"ב לחקלאות אורגנית, המאגד מאות רבות של חקלאים המגדלים גידולים אורגניים. הקואופרטיב בחר בחלונות הסולאריים של חברת פיתגורס סולאר עבור המטה הראשי החדש שלו, כחלק מהחזון המשולש של הקואופרטיב: אחריות חברתית, כלכלית ואקולוגית. הפרויקט כלל התקנה של 20 חלונות סולאריים המספקים אנרגיה סולארית  ובו זמנית מפחיתים את צריכת האנרגיה של הבניין ומספקים תאורה טבעית אופטימאלית.
החלון הסולארי של "פיתגורס סולאר" משלב בצורה ייחודית אופטיקה ותאי שמש. האופטיקה הייחודית שהומצאה בחברה מאפשרת הפרדה בין הקרינה הישירה המגיעה מהשמש ומנווטת אל תאי השמש - במקום שתחמם את הבניין, לבין קרינת האור המגיעה מהרחוב, אשר חודרת דרך החלון ישירות. ארכיטקטים בעולם מציינים שיש כאן מוצר שלראשונה יכול להחליף את החלונות שמתקינים בבנייני משרדים, שמכוסים בדרך כלל בכמות גדולה של זכוכית. אלה בניינים שסובלים משמש רבה שחודרת אל תוך הבניין, והארכיטקטים מחפשים פתרונות שיבודדו את הבניינים מפני החום וגם יסייעו לנצל את השטח הגדול שיש להם לייצור חשמל. ההספק החשמלי שמייצר החלון של פיתגורס סולאר שווה להספק שמייצר פאנל סולארי ממוצע.
"חיפשנו חלון סולארי שיספק לנו יעילות אנרגטית מקסימאלית וייצור חשמל. לאחר בחינת אפשרויות שונות היה ברור לנו שחברת פיתגורס סולאר ייחודית בהצעה שלה והיתרונות הפוטנציאליים שלה הינם ללא תחרות. החלונות הסולאריים שהותקנו יאפשרו מעתה חיסכון ניכר באנרגיה וייצור חשמל בעת ובעונה אחת", אמר ססיל רייט, סמנכ"ל תפעול ואיכות הסביבה בקואופרטיב Organic Valley. "אנו גם עוזרים לסלול את הדרך לטכנולוגיה זו, אשר בכוחה להפוך לאלמנט סטנדרטי בבניה ובעיצוב של מבנים חוסכי אנרגיה, קרי בניינים ירוקים וידידותיים לסביבה".
אודי פרת, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של חברת פיתגורס סולאר שהוקמה בשנת 2007 ופועלת בארה"ב, ישראל וסין- ציין כי התגובה החיובית מהתעשייה, מחזקת את מעמדה של החברה כמובילה בתחום החלונות הסולאריים.


פי.סי.חץ