משקיעים זרים יגיעו רק בתנאים של שקיפות ויציבות רגולטורית

משקיעים זרים יגיעו רק בתנאים של שקיפות ויציבות רגולטורית

אורי אלדובי, יו"ר האיגוד תעשיות חיפושי הנפט והגז שבאיגוד לשכות המסחר: בסמינר בנושא פוטנציאל הנפט והגז באגן הלבנט, שנערך לאחרונה בלונדון

"משקיעים פוטנציאלים יגיעו רק בתנאים של שקיפות ויציבות רגולטורית וכך על מדינת ישראל לנהוג. שימוש מושכל ונכון של עתודות הגז, יבטיחו עצמאות אנרגטית ויתרון גיאופוליטי לישראל לעשרות השנים הבאות", אמר אורי אלדובי, יו"ר האיגוד תעשיות חיפושי הנפט והגז שבאיגוד לשכות המסחר, בסמינר בנושא פוטנציאל הנפט והגז באגן הלבנט,  שנערך לאחרונה בלונדון.
הסמינר הוא תוצר יוזמה של איגוד לשכות המסחר, איגוד תעשיות חיפושי הנפט והגז ומועצת העסקים בריטניה-ישראל, המביאה אנשים בכירים מתחומי האנרגיה, העסקים והתקשורת. בסמינר השתתפו כ- 150 בכירי משק הנפט והגז מחברות בינלאומיות מובילות וכן בכירים מהסקטור הכלכלי והבנקאי. מישראל, הגיעו לכנס נציגי החברות דלק, מודיעין, נמקס, אדירה, הזדמנות ישראלית, גלוב ו-IEI.
"תעשיית הנפט והגז בישראל עתידה להפוך את מדינת ישראל למעצמת אנרגיה בקנה מידה בינלאומי, המייצאת גז. פיתוח המשק הוא מטרה לאומית, כמו גם ייצוא הגז, ועל הרגולטור לסייע בידן של החברות המפתחות משק זה. עלויות קידוחי האקספלורציה והקמת התשתית להפקת המשאב הן עצומות והחברות נאלצות להשיג מימון מממנים ומשקיעים זרים לבדן". 


פי.סי.חץ