איכות מעל הכל

איכות מעל הכל

אמינות ומקצוענות נטולת פשרות הנו המוטו של חברת מדידות בקרה ואוטומציה

אבי אובליגנהרץ
הדיוק, האמינות והאיכות מהווים כיום חלק אינטגרלי מהתעשייה עתירת הידע והמסורתית כאחד. מדידות בקרה ואוטומציה ש.ק. הינה חברה עתירת ניסיון ובעלת יציבות פיננסית, אשר צועדת עם הפנים קדימה ופועלת ללא לאות בהחדרת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות בתחום הבקרה התעשייתית והתהליכים, ובמקביל מפעילה מעבדה מודרנית לכיול ציוד ומכשור תעשייתי.
מדידות בקרה ואוטומציה ש.ק. נוסדה ב-1979 והפכה לחברה בע"מ כעבור כחמש שנים. החברה עוסקת בשלושה תחומי פעילות מרכזיים: יבוא ושיווק מכשור לבקרה תעשייתית, מעבדת כיולים מוסמכת לתקן ISO 17025 מטעם הרשות הלאומית להסמכת מעבדות, וביצוע פרויקטים בתחום השקילה ובתחום בקרת מבנים.
'מדידות בקרה ואוטומציה' משמשת כנציגות בלעדית של מספר חברות הניצבות בחוד החנית של תחום הציוד לבקרה תעשייתית, שקילה ואוטומציה כמו: Sartorius- חברה גרמנית המתמחה בייצור מערכות שקילה תעשייתיות לבקרה ומינון, כולל משטחי שקילה, מערכות שקילה רציפה, בודקי משקל Checkweigher)) ומאזני מעבדה, בעיקר לתעשייה הכימית, מזון, פרמצבטיקה וביוטכנולוגיה; -Schmidt יצרן גרמני של מדי זרימת גזים; K-Patents- יצרן מוביל במדידות ריכוז של נוזלים שונים; ו-Delphin- חברה המתמחה באגירת נתונים ובקרת מבנה.
בבעלות 'מדידות בקרה ואוטומציה', מעבדת כיול מתקדמת המוסמכת כאמור ל-ISO 17025, התקן הבינלאומי למעבדות כיול. המעבדה מבצעת כיולי טמפרטורה כולל מיפוי טמפרטורה במעקרים (אוטוקלב), רכבי הובלה בקירור, לחץ, מסה, משקולות ומאזניים, החל ממאזני מעבדה וכלה במערכות שקילה תעשיתיות. ראוי לציין כי האישור של הרשות הלאומית להסמכת מעבדות הנו הכרחי עבור מפעלים המעוניינים לייצא את תוצרתם. בנוסף, המעבדה מספקת שירותי כיול שלא בהסמכה בתחומים נוספים.
תחום נוסף בו עוסקת החברה הוותיקה הנו ביצוע פרויקטים בתחום הבקרה התעשייתית. מדובר באפיון, תכנון ואספקה של פתרונות נקודתיים לפי צרכי הלקוח. בנוסף, מבצעת 'מדידות בקרה ואוטומציה' בקרת אקלים למבנים הכוללת מעקב וניטור של הטמפרטורות והלחות במרכזים לוגיסטיים, בתי אריזה, חדרי קירור ורכבי הובלה בקירור.
עיקר הלקוחות של החברה הם מפעלי תעשייה כימית דוגמת אגן מכתשים וסנו, מפעלי פרמצבטיקה כמו טבע ופריגו, מפעלי מזון כגון תנובה ושטראוס, בתי חולים, מרכזים רפואיים, גופים ממשלתיים וחברות סטארט-אפ.
עד לפני כשני עשורים, הדרישה לבקרת איכות היתה בדרגת חשיבות פחותה יחסית בתעשייה. הדרישה ההולכת וגוברת כיום לדיוק, אמינות ואיכות המוצר הסופי בד בבד עם ההחמרה בדרישות הרגולטוריות, הביאה לכך שהשקילה דחקה בהדרגה את שיטות המדידה המסורתיות בתעשייה. "תהליכי הייצור בכלל ובתעשיות הפרמצבטיקה והמזון בפרט, מצריכים דיוק מרבי במינון של המוצרים המאוד מתוחכמים ומתקדמים, וזה מתאפשר באמצעות השקילה. כתוצאה מהשדרוג שחל במערכות השקילה, בקרת התהליך ובקרת האיכות של המוצר הסופי עלתה לאין ערוך", מסביר שלמה קסלר, מנכ"ל מדידות בקרה ואוטומציה ש.ק.
"בנוסף, השקילה מאפשרת מעקב אחר חומרי הגלם בהם משתמשים המפעלים לייצור, וכתוצאה מכך ניתן להקטין משמעותית את הפחת והבזבוז. שלא לדבר על כך שכתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית בתחום מערכות השקילה, ניתן היום להגיע לרמות שקילה בדיוק של מיליגרמים ומיקרוגרמים במעבדות" מוסיף קסלר ומציין כי לחברה יש את כל הציוד הנדרש וברמה הגבוהה ביותר כדי להבטיח שהמוצר או המערכת המיוצרים עומדים בסופו של תהליך הייצור בדרישות האיכות שהוצבו וגם בתקן.
מדידת משתנים תהליכים כגון זרימה, לחץ טמפרטורה, מפלס ואנלייזרים דורשת מעבר לאחזקה גם בדיקות וכיולים תקופתיים לאימות המדידות. בתעשייה המודרנית כיום ישנה חשיבות מכרעת לדיוק של המדידה, במיוחד בכל הקשור להרכבים של המוצרים, ולכן כלי המדידה חייבים להיות מדויקים ומכוילים. בנוסף, קיימת דרישה קפדנית מצד הרשויות לעמידה בתקנים וברגולציה, ועל מנת לתת מענה מיטבי לנושא הקימה 'מדידות בקרה ואוטומציה' את מעבדת הכיול המשוכללת שמעניקה שירותי כיול לסוגים השונים והמגוונים של המכשור בתחום הבקרה התעשייתית, מערכות שקילה ומאזניים.
המעבדה מתפקדת כמעבדה נייחת וניידת. שירותי הכיול ניתנים הן במעבדה עצמה והן בשטח לטובת לקוחות שאינם יכולים לפרק את הציוד התעשייתי הזקוק לבדיקה. קסלר מעיד כי תחום הכיול אינו שוקט על שמריו "וכל הזמן הולך ומתקדם. לכן, גם אנחנו משפרים ומחדשים ללא הרף את הציוד בו אנו משתמשים מתוך מחויבות למקצוענות נטולת פשרות של השירותים שאנו מעניקים. הדבר נעשה בפיקוח מאוד קפדני של הרשויות שמסמיכות אותנו ועל כן האמינות של המעבדה מחויבת להיות גבוהה מאוד". 
'מדידות בקרה ואוטומציה' צומחת מבחינה טכנולוגית עקב בצד אגודל עם ההתפתחות הטכנולוגית של התעשייה על כל גווניה. כלומר, ככל שתהליך הייצור נעשה מדויק ואמין יותר, איכות המוצר עולה וכדומה- רמת בקרת האיכות, המדידה והכיול עולה בהתאם, וכתוצאה מכך החיסכון בעלויות הייצור גדל כפועל ישיר מהקטנת רמת הפחת.
"המעבדה היא מנוע הצמיחה שלנו, היות והביקוש לשירותי כיול של מעבדה מוסמכת נמצא במגמת עלייה תמידית לאור דרישות האיכות והרגולציה שרק הולכות ומחמירות. אנו נותנים מענה מקצועי, מהיר, אדיב ואטרקטיבי במחיר לפונים אלינו. אנחנו גם מספקים שירותים נלווים של כתיבת פרוטוקולים לביצוע בדיקות שונות כולל ולדיציות ואפיון מערכות. מדובר בתחום הולך וגדל אשר יצמח עוד ועוד בעתיד בגין הביקוש הגובר. 
בשורה התחתונה אנחנו חברה רב מערכתית השואפת לקידום טכנולוגי של התעשייה בישראל ושדרוג איכות תהליך הייצור והמוצרים של התעשייה בכחול- לבן".
למידע נוסף: 03-5781899.


פי.סי.חץ