התקיים כנס ראשון בתחום רשתות החשמל החכמות

התקיים כנס ראשון בתחום רשתות החשמל החכמות

על אף החדשנות והפוטנציאל העסקי הגלום בתחום לא רבות חברות ההייטק הישראליות שהחלו פועלות לקידום מיזמים

רשתות החשמל בעולם המערבי, עומדות כיום בפני מהפכה דומה למהפכה שעברו רשתות התקשורת בשני העשורים האחרונים. הצורך הגובר ברשת חשמל יעילה, מבוזרת, גמישה ורב כיוונית, הביא לפיתוחן ושילובן של טכנולוגיות תקשוב ואוטומציה בתחום רשתות החשמל: החל מרמת ספקי החשמל, דרך פיתוחם של שקעים חכמים ועד חינוך ועידוד צרכנים לצריכת שירותים חכמים ומתקדמים באמצעות רשת החשמל. 
חברות טכנולוגיה מובילות וגדולות בעולם, כגון גוגל, אינטל, מיקרוסופט ו- LG, כבר נכנסו אל התחום החדשני, המהווה מנוע צמיחה עולה בזירה הבינלאומית ומכונה בקרב העוסקים והמבינים בתחום - Smart Grid - רשת החשמל החכמה. על אף החדשנות והפוטנציאל העסקי הגלום בתחום רשתות החשמל החכמות, לא רבות חברות ההייטק הישראליות שהחלו פועלות לקידום מיזמים ופיתוחים התואמים לטכנולוגיה החדשנית. אם בשל היעדר היכרות עם התחום. 
תוכנית Israel NewTech במשרד התמ"ת – התוכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות מים ואנרגיה מתחדשת, ערכה לאחרונה, בשיתוף 'האיגוד לאנרגיה חכמה' ו'מכון היצוא הישראלי', סמינר ראשון מסוגו שסקר בפניי אנשי תעשיית הטכנולוגיה וההייטק בישראל את מרחב ההזדמנויות בתחום רשתות החשמל החכמות. 
מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי: "תחומי הסמארט גריד וההתייעלות האנרגטית הינם מנועי צמיחה כמעט מובנים מאליהם עבור הייטק הישראלי. משרד התמ"ת החל במהלך של חשיפת תחום זה בפני חברות ה- ICT הישראליות וכוונתנו בשנה הקרובה היא לעזור לחברות לפתח את מנוע צמיחה משמעותי זה". 
עודד דיסטל, מנהל תכנית ניוטק: "המטרה שלנו היא למצב את תעשיית ההייטק הישראלית בחוד החנית העולמית בכל הנוגע לפיתוח טכנולוגיות התואמות את רשתות החשמל החכמות".


פי.סי.חץ