יזם אקו טאואר מקים חברה חדשה בתחום סקרי האנרגיה

יזם אקו טאואר מקים חברה חדשה בתחום סקרי האנרגיה

כולל ליווי תהליכי התייעלות אנרגטית, ייעוץ לבניה ירוקה ומו"פ בתחום

שנה לאחר תפעול מוצלח של "עזורי אקו טאואר", בניין המשרדים הירוק בעל תקן LEED Gold הראשון בת"א, מקים יזם הפרויקט, רונן עזורי, חברה חדשה המתמחה בסקרי אנרגיה, ליווי תהליכי התייעלות אנרגטית, ייעוץ לבניה ירוקה ומו"פ בתחום. 
בחברת EcoViz של עזורי והפיזיקאים וסוקרי האנרגיה יונתן פרום וקדם לוי, צופים כי הביקוש לסקרי אנרגיה ותהליכי התייעלות אנרגטית ילך ויגדל משתי סיבות: ראשית, ניכרת מגמה של עליה בביקוש לסקרי אנרגיה מרצון חופשי של מוסדות וארגונים, עקב העלייה הדרסטית במחירי החשמל וצפי לשיבושים באספקה בקיץ הנוכחי. סיבה נוספת היא השינוי המתוכנן בחוק מקורות האנרגיה, לפיו עד סוף 2012 צפוי להיקבע סף חדש למוסדות המחויבים בסקר. במקום סף של צריכת אנרגיה שווה ערך ל-2,000 טון נפט ירד הסף לשווה-ערך 700 טון נפט בלבד, מה שאמור להגדיל את מספר המוסדות מ-300 כיום לכ-1500 מוסדות, כולל מבנים בסקטור התעשייה, השירותים והמשרדים. זאת בנוסף, כאמור, למבנים הרוצים לבצע התייעלות מרצונם החופשי, כגון: מבנים חדשים בבניה ירוקה, מבנים קיימים המעוניינים להתייעל ולחסוך בהוצאות וכדומה. 
החברה החדשה מתכוונת לייעץ למבנים מסחריים ותעשייתיים. מייסדיה ציינו כי הורדת הרף תביא גם לכניסתם של מבני משרדים לקטגוריה של מחויבים בסקרי אנרגיה ומבצעים תהליכי התייעלות. הניסיון שנצבר באקו טאואר, מצביע על חיסכון של 33% בהוצאות האנרגיה, שהם למעלה מ-250 אלף ₪ חיסכון לשנה לדייר המאכלס 5000 מ"ר באקו טאואר, לעומת צריכת אנרגיה בבניין קודם. 


פי.סי.חץ