קרן נוי תעמיד לסאן ישראל 20 מיליון ש' למימון פרויקטים

קרן נוי תעמיד לסאן ישראל 20 מיליון ש' למימון פרויקטים

זוהי השקעה סולארית שלישית לקרן נוי בתוך תשעה חודשים

קרן נוי להשקעה בתשתיות ואנרגיה חתמה על הסכם עם חברת סאן ישראל כלל, מקבוצת ענקית האנרגיה העולמית סאן אדיסון ומי שנבחרה להקים את תחנת הכוח הפוטוולטאי באשלים בהספק של 30 מגה-וואט, ולפיו תעמיד הקרן לרשות החברה 20 מיליון שקל למימון פרויקטים בתחום האנרגיה הסולארית המוערכים בעשרות מיליוני דולרים. לסאן ישראל כלל, המתמחה בייצור אנרגיה סולארית, צבר פרויקטים רחב בישראל אשר קיבל את אישור הרשות לסגירה הפיננסית.
זוהי השקעה סולארית שלישית לקרן נוי בתוך תשעה חודשים ועד כה השקיעה הקרן במצטבר בהיקף של למעלה מ-50  מגה-וואט פרויקטים סולאריים ברחבי הארץ, בהיקף השקעה כולל של כ- 100 מיליון ש"ח.
במהלך החודשים האחרונים חתמה קרן נוי על שני הסכמי השקעה גדולים עם חברת ערבה פאוור בהיקף כולל של כ- 40 מגה-וואט. הסכמים אלו כוללים רכישה של 36% מהבעלות בפרויקט תחנת הכוח הסולארית הראשונה שהוקמה וחוברה לרשת בהיקף כולל של 5 מגה-וואט בקיבוץ קטורה שעלותו הכוללת של הפרויקט נאמדת בכ- 100 מליון ש"ח. פרויקט שני עליו חתמה קרן נוי לאחרונה, הינו ביצוע השקעת המשך אסטרטגית עם ערבה פאוור להקמת 5 פרויקטים סולאריים בעלי הספק כולל של כ- 35 מגה־ואט, שייבנו בערבה ובנגב בעלות מוערכת של כ- 500 מיליון ש"ח. הקרן תשקיע בפרויקט זה כ- 60 מיליון ש"ח.


פי.סי.חץ