אדם נפל בקניון במודיעין ונפצע אנוש

אדם נפל בקניון במודיעין ונפצע אנוש

גבר כבן 37 נפל מגובה שלוש קומות בקניון עזריאלי במודיעין, שבועיים בלבד לאחר פתיחת הקניון. הגבר נפצע באורח קשה ופונה לבית החולים תל השומר.

עדי ראיה סיפרו כי הגבר תושב מזכרת בתיה, שהיה בקניון בבילוי עם בני משפחתו, מעד מעל מעקה פיר המדרגות הנעות שבקומת המסחר הראשונה. הוא נפל אל קומת החנייה. כוחות מד"א פינו את הפצוע אל הניידת שעמדה בכניסה לרחבת הירידים.

משטרת מודיעין פתחה בחקירה של האירוע ובמסגרת החקירה הועברו לידי המשטרה סרטי מצלמות האבטחה בקניון שתיעדו את האירוע במהלכו נפל הפצוע אל פיר המדרגות הנעות מגובה של 3 קומות אל רצפת קומת החניון.

עפ"י הצילומים תיקה של נערה נשמט אל שולי פיר המדרגות הנעות ונותר תלוי. בצילום נראה אדם מנסה להרים את התיק שנתפס ככל הנראה בפס מתכת שבקו הרצפה. הוא נראה בבירור מתכופף מעל למעקה הפלסטיק השקוף ומנסה להגיע עם אחת מידיו ללא הועיל אל התיק התלוי.

בניסיון השני לחילוץ, התכופף הגבר לעבר התיק ובבת אחת איבד את שיווי משקלו ולמעשה "נשאב" אל הפיר הצר. נפילתו אל תוך הפיר נגרמה כתוצאה מאחיזתו את המעקה הנייד שנמצא בתנועה מתמדת.

ראש משרד החקירות, רפ"ק דוד  גרונין, ציין כי התמונות חדות ומעידות כי אין כל בעיה בטיחותית עם מעקה הבטיחות. ההיפך הוא הנכון - עובדתית מנע מעקה זה את נפילתו של האיש בניסיון ההרמה הראשון של התיק, למרות שהלה התכופף מעליו עם פלג גופו העליון.

מדוברות בית החולים תל-השומר נמסר כי מצבו של הפצוע המאושפז אצלם הוא "יציב, מונשם ומורדם".

 

 


פי.סי.חץ