עובד תובע את מקום עבודתו בטענה ששמיעתו נפגעה

עובד תובע את מקום עבודתו בטענה ששמיעתו נפגעה

התביעה הועמדה על סך 2.5 מיליון שקלים

תושב כפר סבא הטוען כי שמיעתו נפגעה עקב שנים של עבודה בסביבה רועשת, הגיש תביעת נזיקין לבית משפט השלום בכפר סבא. התביעה הוגשה נגד מעבידתו של התובע, יצרנית נעליים.
פרקליטת התובע, עורכת הדין הילה שכטר גוטמן טוענת בכתב התביעה, כי התובע הועבד ליד מכונות הפולטות רעש חזק ביותר, אשר גרם לפגיעה מתמשכת בשמיעתו של התובע, שהתקבל לעבודה כשכבר היה ליקוי מלידה בשמיעתו, ומשום כך היה חשוף יותר מאדם רגיל לפגיעה בשמיעתו.
המוסד לבטיחות וגהות ביצע לפני כשנה סקר במפעל של החברה מצא כי התובע חשוף לרעשים מזיקים. בעקבות ממצאים אלה שלח המוסד דרישה למפעל להפסיק את עבודת התובע בסביבה הרועשת. גם רופאת תעסוקה מטעם קופת חולים קבעה שהתובע אינו כשיר לעבוד בחשיפה לרעש.
למרות זאת, נטען בכתב התביעה, המשיכה הנתבעת להעסיק את התובע תוך חשיפה לרעש, ומצב שמיעתו הלך והתדרדר, עד שהפך חרש לחלוטין.
המעביד קיבל התראות חוזרות להפחית את רמת הרעש ו/או להוציא את התובע, ששמיעתו הולכת ומתדרדרת, מן המקום בו הוא חשוף לרעש המזיק לו יותר מאשר לאדם רגיל. המעביד התעלם מכך, כך נטען, והמשיך להעביד את התובע ליד המכונות. משהפך התובע נכה בשיעור 55%, חרש לחלוטין וסובל מפגיעות קשות נוספות, פוטר העובד.
עו''ד שכטר גוטמן טוענת, כי התובע יתקשה למצוא עבודה אחרת, ולפיכך מגיע לו פיצוי על הפגיעה בכושר השתכרותו, על אבדן שכר ופנסיה וכן פיצוי על כאב, סבל ואבדן הנאת חיים.
סך כל הנזקים מוערך בכתב התביעה ב- 3.75 מיליון ש"ח, אבל כדי להביא את התביעה לתחום הסמכות של בית משפט השלום היא הועמדה על סך 2.5 מיליון שקלים.

 


פי.סי.חץ