גיוס חובה

גיוס חובה

טיפים ורעיונות לאיתור וגיוס לקוחות

אפי להב
הקלישאה עובדת- קל לחזור ללקוח קיים מלגייס חדש.
המוצר התפתח? יש עוד פונקציות? יש יותר אפשרויות בחירה? יש יותר מגוון פעולות? זה הזמן להזמין לקוחות קיימים להתרשם ולהוסיף אחד מהחידושים אשר יאפשר להם לקבל הרבה יותר ממוצר ממנו הם כבר היום נהנים.

הגדרת קהל המטרה

ככל שקהל היעד יוגדר בחתכים מדויקים יותר ו"יקוטלג" לקבוצות קטנות יותר כך יהיה לכם קל יותר להבין איפה הקהל הזה נמצא. אם תדעו לא רק מה הגיל, המגדר והמקום הפיזי של הלקוחות אלא מה משותף להם עוד, כמו תחביבים, שעות עבודה, אזורי תעסוקה, חוגים... הכול טוב! כל פעם שאתם חושבים על מכנה משותף (אפילו אם הוא משותף לקבוצה של לקוחות ולא לכולם) אתם פותחים בפני העסק שלכם אפשרויות לפרסום מדויק ולא רק.

איתור שותפים אפשריים

מתוך זיהוי מכנים משותפים נוספים לקבוצת הלקוחות שלכם נוצרת הזדמנות לשיתופי פעולה ביניכם לבין עסקים המשרתים את אותו מכנה משותף של קבוצת הלקוחות. איך עושים את זה? 
• חישבו על מוצר "רזה" וזול לכם אך בעל ערך ללקוח, עשו זאת כך שהעסק אליו אתם פונים יפיץ אתכם בשמחה ובגאווה כי אתם מאפשרים לו לתת איזושהי מתנה בעלת ערך ללקוחותיו ובכך משפרים את שביעות רצונם ממנו ומהעסק שלו ומגדילים את הסיכוי כי לקוחות אלה יחזרו להשתמש בשירותיו. למשל בעל חברת ניקיון בתים יכולה להציע למספרה הקרובה להעניק ניקוי וילונות או חלונות בשעה שבעלת הבית במספרה או מספרת כלבים אשר מציעה טיפוח ציפורניים לכלב בשעה שהבעלים מקבלת טיפול פנים במכון היופי הסמוך.
• ההצעה שבניתם חייבת להיות לטובת שניכם ועליכם להציג אותה כפי שבניתם אותה- טובה ללקוחותיו, טובה לשמו וללא עלות מצידו או מאמץ. כמו כן עליכם להגדיר איך תבוצע הפצת ההטבה ללקוחות, כדי לוודא כי זה אפשרי וכן כי זה מבוצע תוך פרק זמן מוגדר וסביר  כדי שאפשר יהיה לראות תוצאות ולנתח את כדאיות הפעולה לשני הצדדים.
• עכשיו נחזור לשורה הראשונה- קל לחזור ללקוח קיים... אז נכון, רק הכרתם, וגם זה במסגרת הטבה קטנה וחינמית (או מאוד זולה) שאותם אנשים קיבלו דרך בית עסק אחר שאותו הם מכירים, ועדיין- עכשיו הם מכירים גם אתכם! לא רק זה- טיפ קטן הוא רשימה מסודרת של אותם מקבלי הטבה ואת רשותם להצטרף לרשימת התפוצה שלכם, עכשיו יש לכם הזדמנות לדוור באופן מסודר על מי אתם ואיך ישתלם להם המשך הקשר איתכם, או להרים טלפון ולבצע סקר שביעות רצון מהמפגש הראשון (ולו גם החפוז) עם העסק שלכם, אם הם נהנו הם יהיו הרבה יותר פתוחים לשמוע מה עוד יש לכם להציע. כולנו כאלה- מעדיפים את אזור הנוחות שלנו, ואם כבר הכרנו עסק נחמד אשר מציע שרות טוב למה שלא נרצה לשמוע איך עוד אותו עסק יכול לעזור לנו?

קיבוץ מוצרים

מציעים כמה מוצרים? קיבוצם יחד לכדי חבילת פתרונות כוללת עשויה להגיע לקהל חדש (כמו שלחבילות שי יש ערך העולה על ערכו של כל שוקולד בנפרד) לחלופין- אם אתם מציעים מוצר מורכב שיקלו לפרק אותו ליחידות קטנות, אפשרו רכישה של מוצר הבסיס כדי לאפשר ללקוחות קטנים יותר גם ליהנות ממה שיש לכם להציע (כמו חבילת בסיס של ערוצים לעומת חבילה של טלוויזיה, אינטרנט וטלפון).

מעקב אחר לקוחות פוטנציאליים

לקוח שניהל משא ומתן אבל לא סגר עסקה הוא לא לקוח אבוד- נהפוך הוא, הוא פוטנציאל שלא מומש! נסו להבין מה החסמים- בטלפון או פנים מול פנים, אולי בעבר התנאים לא הבשילו אך כעת המצב שונה ועליכם רק "להזכיר" לו שאתם קיימים, אולי אתם התפתחתם ועכשיו אתם כן מסוגלים לפתור עבורו בעיה שלא היה לכם עבורה פתרון בעבר.

הציעו התנסויות חינם

הציעו תקופות התנסות בהנחה, הציעו ללקוח לחוות, להתרשם, להפוך את המוצר שלכם למוכר בעיניו, הפכו את המוצר שלכם לאפשרות מעשית ונגישה, באופן הזה תוכלו לטפל תוך כדי הקשר עם הלקוח בהתנגדויות שלו לקניה ולהפוך אותו לעוד לקוח מרוצה!
*הכותב הנו סמנכ"ל שיווק senzey.com - תוכנה לניהול עסק, פרויקטים, משימות, עובדים, כספים, לקוחות, שיווק ועוד. 


פי.סי.חץ