תאגיד האצ'יסון רוכש את חממת המים והקלינטק כינרות

תאגיד האצ'יסון רוכש את חממת המים והקלינטק כינרות

האצ'יסון ווטר צפויה להשקיע 100 מיליון שקל בחממה ובחברות הפורטפוליו שלה במשך 8 השנים הבאות

תאגיד האצ'יסון רוכש באמצעות חברת הבת האצ'יסון ווטר ישראל את החממה הטכנולוגית "כינרות", מקרן אקווה אגרו, אשר מחזיקה בבעלות על החממה משנת 2010. האצ'יסון ווטר צפויה להשקיע 100 מיליון שקל בחממה ובחברות הפורטפוליו שלה במשך 8 השנים הבאות. 
"כינרות", שהוקמה בשנת 1993 כחלק מתוכנית החממות הישראלית, היא כיום משקיעה מובילה בעולם בחברות בראשית דרכן בתחומי טכנולוגיות המים והקלינטק. כינרות מחזיקה בפורטפוליו של יותר מ-10 חברות העוסקות בפיתוח של טכנולוגיות מתקדמות בתחומים אלה. ההודעה על הרכישה הינה בהמשך להודעת משרד המדען הראשי, על הענקת זיכיון לכינרות, להפעלתה של החממה במחוז המרכז. 
ד"ר דן אלדר, מנהל האצ'יסון ווטר ישראל: "רכישת כינרות על ידי האצ'יסון ווטר עתידה לאפשר לחברות ישראליות מבטיחות, המצויות בראשית דרכן, גישה לרמות הגבוהות ביותר של מומחיות בתעשיות המים והקלינטק ולסייע לחברות האלה להגיע למגוון השווקים העולמיים בהם פועל תאגיד האצ'יסון". 
אלדר הוסיף כי רכישת כינרות והפעלת החממה במחוז המרכז מתווספים להקמת מתקן ההתפלה בשורק והשקעה במספר חברות טכנולוגיות ישראליות, פעולות המעידות "על המחויבות ארוכת הטווח של הקבוצה המעסיקה מעל לרבע מיליון בני אדם ב-52 מדינות ברחבי העולם, לשוק הישראלי". 


פי.סי.חץ