פיילוט מוצלח לאקסה-קאוור בתחום כיסוי מאגרי מים לחקלאות

פיילוט מוצלח לאקסה-קאוור בתחום כיסוי מאגרי מים לחקלאות

זוכה להצלחה ומתקבל בחיוב על ידי בכירי תעשיית המים הישראלית

הישג לחברת Hexa-Cover הדנית בישראל: פיתוח ייחודי של החברה בתחום מאגרי מים זוכה להצלחה ומתקבל בחיוב על ידי בכירי תעשיית המים הישראלית. מדובר באלמנטים צפים לכיסוי מאגרי מים שמשמשים למניעה של התפתחות אצות במים (בזכות האטימה של אור השמש), מניעת ריחות ובפרט התפשטות אמוניה, הקטנת האידוי של המים בכמעט 100% ובידוד (חלקי) של מעבר חום בין מאגרי המים והאוויר. 
נסיונה של החברה בכיסוי מאגרי מים עצום: מאגרים רבים כוסו ברחבי העולם מאז שנת 2004 ולפחות 3 מאגרים בשטח של 20,000 עד 30,000 מ"ר כוסו ביבשת אמריקה בהצלחה מאז שנת 2009. בישראל נעשה כיום שימוש באלמנטים של Hexa-Cover בתשלובות ברום, של חברת כי"ל ברמת חובב. בנוסף, מבוצע מזה כמעט שנה פרויקט של חברת מקורות עם חברת Hexa-Cover  בהיקף של 3,500 מ"ר במאגר זהר 2 ליד קריית גת.
בישראל, מחזיקה חברת מקורות במערך של כ–90 מאגרי מים הבנויים מעפר. כ- 65 ממאגרי המים של חברת מקורות משמשים לאגירת מי קולחין ומים המיועדים להשקיה. נפחם של מאגרים אלו נע בין 2,000 ל –  4.200.000 מ"ק וייעודם הוא אחד מבין שניים: ויסות אספקת המים או חסכון בצריכת חשמל (החיסכון בחשמל נעשה על ידי מילוי המאגרים באמצעות משאבות בשעות בהן מחירי החשמל נמוכים והזרמת המים בכוח הגרביטציה בשעות בהן מחירי החשמל גבוהים).
 


פי.סי.חץ