נטפים זכתה בפרס שטוקהולם היוקרתי של תעשיית המים

נטפים זכתה בפרס שטוקהולם היוקרתי של תעשיית המים

ניתן כאות כבוד לתרומתו של המגזר העסקי לניהול משק מים בר קיימא

נטפים, החלוצה והמובילה העולמית בתחום טכנולוגיות ההשקיה בטפטוף וחברת ההשקיה הגדולה בעולם, זכתה בפרס תעשיית המים של שטוקהולם לשנת 2013. נטפים תקבל את הפרס היוקרתי בטקס שיערך בספטמבר במסגרת אירועי שבוע המים העולמי בשטוקהולם שבשבדיה. 
פרס תעשיית המים של שטוקהולם ניתן כאות כבוד לתרומתו של המגזר העסקי לניהול משק מים בר קיימא. הפרס, שניתן על ידי מכון המים הבינלאומי של שטוקהולם בשיתוף פעולה עם האקדמיה המלכותית השבדית למדעי ההנדסה והמועצה העולמית לפיתוח בר קיימא, הכיר בתרומתה של נטפים לביצועים משופרים בתהליכי גידול וייצור של לקוחותיה, בהשקת מוצרים חדשים ובניהול גישות חדשניות בטכנולוגיות מי שפכים, אשר יחד כולם מסייעים לשיפור מצב משק המים בעולם. 
זכייתה של נטפים בפרס היוקרתי מהווה עדות להישגיה של החברה בתחום ניהול מים בר קיימא ובסיוע להפחתת בעיית הרעב בעולם. נטפים החלה את דרכה בישראל בקיבוץ חצרים ב-1965 על רקע בעיית המחסור במים בכלל ובנגב בפרט. כיום, שיטת השקיה זו מונחלת לחקלאים ברחבי העולם ויותר מעשרה מיליון דונם של אדמות חקלאיות מושקים בטפטוף. שיטת השקיה זו מסייעת לחקלאים ברחבי העולם להגדיל את יבוליהם תוך ניצול מינימאלי של משאבי כדור הארץ – מים, אנרגיה וקרקע ברת עיבוד. 
החברה מפעילה 16 מפעלי ייצור בעולם ומשרתת מספר הולך וגדל של חקלאים ביותר מ-100 מדינות. כחברה שעיקר עיסוקה הוא חיסכון במים לצרכים חקלאיים, נטפים פעילה במסגרות בינלאומיות לצורך יישום פרקטיקות מומלצות לשימוש במים. החברה רואה עצמה חלק מן המאמץ העולמי לקידום ניהול מים בר-קיימא. במסגרת זו החברה מקיימת שותפויות עם תאגידי מזון ומשקאות גדולים בכדי להבטיח שימוש בשיטות יעילות לניצול מים לכל אורך שרשרת הערך. 
את המועמדויות לפרס שטוקהולם בחן חבר שופטים בלתי תלוי המורכב מפרופסורים ומדענים. חבר השופטים בחן מספר היבטים וקבע את מובילותה של נטפים על פני החברות המועמדות הנוספות. השופטים מצאו שמוצריה של נטפים אינם רק חדשניים אלא גם מוכחים ביעילותם. חבר השופטים החליט כי מוצרי נטפים ישימים גם בתנאי מזג אוויר שונים  בחלקים שונים של העולם והצהיר כי השימוש בטפטפות של נטפים תורם תרומה חשובה לסביבת המים, הן בקנה המידה מקומי והן בקנה מידה אזורי וגלובלי. כמו כן, הוכח שפעילותה של נטפים מעודדת חברות נוספות לשיפור פעילותן בתחום וכי לחברה פעילות מוכחת בתחומי האחריות החברתית והסביבתית.
יגאל אייזנברג, מנכ"ל ונשיא נטפים אמר: "פרס יוקרתי זה הוא עדות למאמצינו ומעודד אותנו להמשיך ולפעול באותו כיוון כדי לעזור להפחית את השימוש במים ולהפוך את העולם למקום טוב יותר". 
 


פי.סי.חץ