נטפים קיבלה דירוג ”A” מקומי ו-”-BB” גלובלי ממעלות

נטפים קיבלה דירוג ”A” מקומי ו-”-BB” גלובלי ממעלות

מדובר בדירוג גלובלי רביעי של חברה ישראלית, שפורסם השנה על ידי חברת דירוג האשראי P&S.

P&S מעלות פרסמה לאחרונה שני דירוגים - גלובלי ומקומי - לחברת נטפים הישראלית. הדירוג המקומי (מקדמי) של החברה נקבע על ilA/Stable , והדירוג הגלובאלי של נטפים עומד על BB-/Stable. 
חברת נטפים, החלוצה והמובילה בעולם בתחום טכנולוגיית ההשקיה בטפטוף. מספקת פתרונות חדשניים להעלאת יבולים תוך חיסכון מרבי במים והפחתת סחף והתכלות הקרקע. נטפים, ממנפת את מוצרי הליבה שלה שהינם בקדמת הטכנולוגיה, בשילוב עם מומחיות אגרונומית וניסיון של למעלה מ- 40 שנות פעילות.
נטפים מספקת ללקוחותיה בכל העולם ליווי אגרונומי, תמיכה ופתרונות מגוונים למטעים, כרמים, גידולי ביו-אנרגיה, חממות וגינון. מחלקת ההנדסה מציעה ללקוחות החברה תמיכה כוללת, פתרונות מודולאריים, התפורים לצורכי הלקוחות - החל מבדיקות היתכנות ועד הטכנולוגיות המתקדמות ליישום והקמת פרויקטים בכל העולם.
נטפים היא חברה גלובאלית המעסיקה כ-4000 עובדים, בבעלותה 16 מפעלי ייצור ב-11 מדינות ומעל 27 חברות בת ונציגויות בלמעלה מ-110 מדינות בעולם.תחומי הפעילות של החברה משיקים למגמות כלל עולמיות של שימור מים וקרקע, חסכון באנרגיה ומקורות אנרגיה חלופיים.
לדברי רונית הראל, מנכ”ל S&P מעלות: “ראוי לציין כי השנה, לראשונה, מספר חברות ישראליות גדולות בחרו לגייס אשראי ממשקיעים גלובאליים בחו”ל ולא להסתפק בשוק האשראי המקומי. מתחילת השנה בוצעו הנפקות גלובליות של אג”ח/לקיחת הלוואה בהן חלק מהתמורה גויסה ממשקיעים גלובליים וחלק ממשקיעים מקומיים בהיקף כולל של כ- 3 מיליארד דולר על ידי: ביקום, דלק אבנר ואורבוטק. משמעות המהלך היא הצטרפותם של משקיעים זרים לשוק האג”ח המקומי ולחברות הישראליות. פעילות המשקיעים הזרים מאפשרת לחברות הישראליות להרחיב ולגוון את מקורות המימון שלהן, לגייס סכומים בהיקפים משמעותיים ולהתאים את תנאי המימון לצרכי החברות”.


פי.סי.חץ