נטפים נבחרה להשתתף בפרויקט המיקרו-השקייה הגדול בעולם בהודו

נטפים נבחרה להשתתף בפרויקט המיקרו-השקייה הגדול בעולם בהודו

נטפים, החברה המובילה בעולם בפתרונות להשקייה בטפטוף ובמיקרו-השקייה, הודיעה כי במהלך השנה הקרובה היא תציין 50 שנות פעילות, תחת הכותרת: “50 שנות עיצוב העתיד”.

במקביל, הודיעה החברה כי היא נבחרה להשתתף בפרויקט המיקרו-השקייה הגדול בעולם במדינת קרנאטאקה שבדרום הודו. הפרויקט משתרע על פני 120 אלף דונם של אדמה חקלאית ונועד לסייע ל-6,700 חקלאים בעלי חלקות קטנות מ-22 כפרים, בשיפור כושר הייצור ורמת המחיה שלהם ולחסוך 50% מצריכת המים. שווי הפרויקט: 60 מיליון דולר.
כחלוצת ההשקיה בטפטוף וכמובילה בתחום מאז היווסדה בשנת 1965, נטפים מפתחת פתרונות השקייה חדשניים שסייעו לחקלאים בכל העולם להגדיל את היבול, במשך 50 שנה. “אנו נרגשים לקחת חלק בפרויקט רמתהל, המציב אמת מידה חדשה במיקרו-השקייה על ידי שיפור וייעול השימוש במים עבור חקלאים בעלי חלקות קטנות,” אמר רן מידן, מנכ”ל נטפים. “אנו מובילי דרך בהשקייה בטפטוף מזה 50 שנה, ובאמצעות השתתפות בפרויקטים פורצי דרך כגון אלה, נמשיך לספק פתרונות מחוללי שינוי, המעצבים את עתיד עולם החקלאות והעולם בכלל”. 
הפרויקט מתבסס על רשת צינורות ולא על תעלה מרכזית, אפיק או ערוץ אחר, כאשר רשת הצינורות מובילה מי השקייה באמצעות טפטוף. זוהי דוגמה אמיתית לדרך שבה מעצבת נטפים את העתיד. הפרויקט פורץ הדרך מבטיח חלוקה שווה של מים לכל החקלאים, מבלי להיות מושפע מקרבה למקור מים.
“נטפים נבחרה לאחר תהליך מיון שקוף, לאור התרשמותנו מהרקורד המוכח שלה בביצוע פרויקטים בתחום המיקרו-השקייה בקנה מידה גדול, בתנאי אקלים מגוונים ברחבי העולם”, אומר קפיל מוהן, מנכ”ל קרישנה בהגיה ג’אלה ניגאם. “אנו בטוחים שהניסיון העשיר של נטפים והמומחיות שלה בכל רחבי העולם יעזרו להפוך את הפרויקט המאתגר הזה להצלחה גדולה. אנו מצפים שהסיום המוצלח של הפרויקט יקבע סטנדרטים חדשים לתכנון וביצוע של עבודות מיקרו-השקייה בקנה מידה גדול”.
נטפים היא החברה המובילה בעולם בפתרונות להשקייה בטפטוף ובמיקרו-השקייה להשגת חקלאות ברת-קיימא. לחברה 28 חברות-בת, 16 מפעלי ייצור ולמעלה מ- 4,000 עובדים ברחבי העולם, אשר בעזרתם היא מספקת פתרונות חדשניים ליותר מ-110 מדינות ברחבי העולם. 
 


פי.סי.חץ