נטפים מגייסת 500 מיליון דולר

נטפים מגייסת 500 מיליון דולר

הגיוס ישמש את נטפים למימוש אסטרטגיית הצמיחה שלה בשווקים מתפתחים, כדוגמת הודו, סין, ברזיל ואפריקה, ויאפשר להגדיל בצורה משמעותית את היקף הפעילות העסקית בתחום הפרויקטים הגדולים."

נטפים, החברה המובילה בעולם בפתרונות להשקייה בטפטוף ובמיקרו-השקייה, חתמה על עסקת מימון בהיקף כולל של 500 מיליון דולר לתקופה של 5 שנים, מתוכם הלוואת זמן ארוך בהיקף של 150 מיליון דולר ו-350 מיליון דולר מסגרת אשראי בנקאי, שתשמש לזמן קצר מתחדש ולערבויות שונות עבור החברה. הסינדיקציה הובלה על ידי בנק הפועלים, כאשר המלווים העיקריים הנוספים הם בנק HSBC, בנק מזרחי טפחות, חברת הביטוח מגדל, בנק איגוד ובנק דיסקונט.
רן מידן, מנכ”ל נטפים: “הגיוס ישמש את נטפים למימוש אסטרטגיית הצמיחה שלה בשווקים מתפתחים, כדוגמת הודו, סין, ברזיל ואפריקה, ויאפשר להגדיל בצורה משמעותית את היקף הפעילות העסקית בתחום הפרויקטים הגדולים. לאור מגמת העלייה המתמשכת בביקוש לפתרונות השקיה, ובמיוחד לפתרונות השקיה בטפטוף, אנו מבחינים בפוטנציאל צמיחה גדול של החברה. הגיוס הנוכחי יסייע לנו בהשגת היעדים האסטרטגיים, בפיתוח מוצרים חדשים, בקידום חדשנות טכנולוגית ומעל הכל - יאפשר לנטפים להמשיך להיות המובילה העולמית בתחומה”.
לורי הנובר, סמנכ”ל הכספים בנטפים: “הגיוס נועד, בין היתר, להחליף חוב קיים, תוך ניצול המצב בשווקים הפיננסיים לשיפור תנאי המימון והגדלת הגמישות התפעולית של החברה”.
מידן מציין כי “השוק החקלאי בכלל, ותחום ההשקיה בפרט, מצוי במרכזם של מספר תהליכים גלובליים; דרישה גבוהה יותר למזון הנובעת מגידול באוכלוסייה, משאבי קרקע ומים מוגבלים, והיותו של השוק החקלאי צרכן מרכזי של מים. כל אלה ביחד מגבירים את הדרישה לפתרונות השקיה יעילים ומתקדמים והמגדילים הנצילות החקלאית. מגמות אלו, בנוסף לנכסים נוספים של החברה כגון פריסה גיאוגרפית נרחבת ומוצרים חדשניים ובאיכות גבוהה, מהווים הזדמנות צמיחה משמעותית עבור נטפים, ועסקת המימון תאפשר לנטפים לממש את פוטנציאל הצמיחה שלה”.


פי.סי.חץ