תאגידי מים מארה”ב וישראל ישתפו פעולה נגד מתקפות סייבר

תאגידי מים מארה”ב וישראל ישתפו פעולה נגד מתקפות סייבר

על-פי ההסכם שגובש בעזרתה של נילי שלו ממשלחת הסחר בצפון אמריקה, תוקם קבוצת עבודה משותפת לחברת הגיחון ולתאגיד המים של ניו יורק שמטרתה לזהות איומים וסיכונים עתידיים לתשתיות מים וביוב קריטיות.

 
 
ההתמודדות הביטחונית מפני מתקפת סייבר על תשתיות מים וביוב קריטיות, עולה מדרגה: תאגיד המים של ניו יורק חתם על הסכם שת”פ עם תאגיד המים של ירושלים הגיחון, לעבודה משותפת על הגנה מפני איומי הסייבר, לנוכח האיומים הגוברים.
חברת הגיחון חתמה, בתערוכת Watec Israel 2015 שנערכה החודש במרכז הירידים בתל אביב, על הסכם שת”פ ייחודי עם תאגיד המים של ניו-יורק ה-NYC-DEP. על-פי ההסכם שגובש בעזרתה של נילי שלו ממשלחת הסחר בצפון אמריקה, תוקם קבוצת עבודה משותפת לחברת הגיחון ולתאגיד המים של ניו יורק שמטרתה לזהות איומים וסיכונים עתידיים לתשתיות מים וביוב קריטיות. עוד נקבע בהסכם, כי החברות ישמשו כאתרי ניסוי לפיתוח טכנולוגיות ופתרונות. 
זהר ינון, מנכ”ל חברת הגיחון, מסר שההסכם מסייע בשדרוג והתאמה מתמשכת של תחום הסייבר המשתנה בתדירות גבוהה ביותר, ויאפשר לרשות המים לקבוע את אמות המידה בתחום הסייבר בהתבסס על הפעילות של הגיחון. 
עוד צוין, כי בחתימת ההסכם סולל הגיחון את הדרך עבור חברות סייבר ישראליות לשוק התשתיות האמריקאי שהינו הגדול והמתקדם בעולם. סטיב לוויץ, סגן יו”ר תאגיד המים מניו יורק, הביע סיפוק רב על חתימת ההסכם וציין כי השת”פ המתגבש משקף את ההכרח של רגולטורים וחברות תשתית להפנים את האיום ולהתאים את פעילותן להתפתחות המגמות המדאיגות של תקיפות סייבר ההולכות ונעשות מתוחכמות יותר ויותר.
 
*כותרת תמונה - זהר ינון, מנכ"ל הגיחון וסטיב לויץ, סגן יו"ר תאגיד המים מניו יורק. צילום: דימה קרמינסקי


פי.סי.חץ