‘מפל’ תספק מערכות לטיהור שפכים ל”Schweppes” אוסטרליה

‘מפל’ תספק מערכות לטיהור שפכים ל”Schweppes” אוסטרליה

חברת הקלינטק “מפל אנרגיה ירוקה” רושמת הישג באוסטרליה: החברה חתמה על הסכם לתכנון ואספקת מערכת

לטיפול בשפכים תעשייתיים למפעל “Schweppes” במלבורן, ולמחזור המים לשימוש חוזר. המפעל נחשב לאחד הגדולים באוסטרליה. 
מפל חתמה על הסכם עקרונות עם חברת הנדסה מקומית המספקת פתרונות בתחום המים. חברת מפל תשמש בפרויקט כקבלן משנה, ותהיה אחראית על תכנון המתקן, אספקת הציוד והפעלתו של המתקן.
פרויקט זה במפעל “Schweppes” ושיתוף הפעולה עם חברת הנדסה המקומית פותח בפני מפל אפשריות רבות מכיוון שמפעלי התעשייה באוסטרליה נאלצים לעמוד בדרישות מחמירות מחברות המים, הדורשות מהם לטפל בשפכים אחרת הם חשופים לקנסות גבוהים בגין חריגה באיכויות השפכים. בנוסף לכך, מחירי המים הגבוהים באוסטרליה מאפשרים הקמת מתקני מחזור מים לשימוש חוזר במקום שימוש במים שפירים. 
מפל נכנסה לאחרונה לשוק האוסטרלי, במסגרת עניין רב שעוררה הטכנולוגיה של חברת מפל בקרב חברות המים ומפעלי התעשייה באוסטרליה, ונמצאת בו זמנית בהליכי מו”מ עם מספר חברות מים במדינה. מפל אף חתמה על הסכם הבנות עם אחת מחברות המים לשדרוג 10 מטש”ים מבחינת הגדלת הספיקה והפחתת צריכת האנרגיה.  השוק האוסטרלי מושפע במידה רבה מהנעשה בבריטניה, מדינה בה רשמה מפל מספר הצלחות באמצעות עסקאות אסטרטגיות שביצעה מול שלוש חברות מים מובילות בבריטניה, המשתמשות כיום בטכנולוגיה הישראלית. החברות הן: Thames Water, United Utilities ו-Anglian Water, כל אחת מהן מספקת שירותים לעשרות מליוני תושבים בממלכה המאוחדת.
מפל פיתחה טכנולוגיה המפחיתה בצורה משמעותית את צריכת האנרגיה ועלויות האחזקה והתפעול של מתקני טיהור שפכים מוניציפאליים ותעשייתיים. הטכנולוגיה המאפשרת חיסכון משמעותי בעלויות בנויה מיחידות צפות וניידות המזרימות בועות אויר עדינות אל תוך המים. ניתן להתאים אותה לכל מתקן טיהור, כך שהיא מאפשרת לשדרג גם מתקנים ישנים ולהביא לחיסכון באנרגיה מבלי להקים מתקן טיהור חדש ויקר. 
 
 
 
 


פי.סי.חץ