שר החקלאות חנך את הביתן הישראלי בשבוע המים בהודו

שר החקלאות חנך את הביתן הישראלי בשבוע המים בהודו

שר החקלאות, אורי אריאל, חנך לאחרונה את אירועי “שבוע המים” של הודו הנערכים בחסות הממשלה המקומית והשנה בשותפות עם ממשלת ישראל.


 בטקס הפתיחה השתתפו גם בכירי הממשל הפדרלי בהם שר האוצר, שר החקלאות ושרת המים. השרים שיבחו בטקס את החקלאות הישראלית והביעו רצון להדק את הקשרים ולקדם את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות.
שרת המים של הודו אומה בהרטי אמרה בנאומה, “הצורך של הודו לטפל בכל נושא המים הוא גדול מאוד ומבחינתנו, ישראל היא מודל של מדינה שמצליחה להגיע להישגים אדירים בתחום החקלאות ובעיקר בתחום המים. ישראל היא בהחלט הגורו שלי.”
שר האוצר הפדרלי ארון ג’יטלי, “הודו ניצבת בפני אתגרים משמעותיים בתחום המים. אנחנו מבינים את החשיבות של השקעה בתשתיות מים, מעבר להשקעה בתשתיות אחרות כמו אנרגיה ותחבורה. אנחנו מחזקים את שיתוף הפעולה עם ישראל כי היא מודל לחיקוי בתחום המים ואנחנו רוצים ללמוד ולפתח את שיתוף הפעולה”.
הבחירה בישראל כמדינה שותפה באירוע הינה תוצאה של פעילות השגרירות, הקונסוליות הישראליות בהודו, מש”ב ומערך הנספחים הכלכליים - מסחריים של משרד הכלכלה בשנים האחרונות, בתחומי המים והחקלאות, ומהווה הוכחה לתדמית החיובית של ישראל אשר הלכה ונבנתה אל מול שלל גורמים הודים, מגורמי הממשל הבכירים ביותר ועד החקלאים באזורים הכפריים של הודו.
הביתן הלאומי הישראל, המשתרע על פני 300 מ”ר, הציג את הטכנולוגיות הישראליות הקיימות כיום וסיפק פלטפורמה לקיום מפגשים בין נציגי החברות הישראליות עם נציגי ממשלה והסקטור הפרטי המקומי.  בביתן הציגו 11 חברות טכנולוגיה ישראליות בתחום המים וההשקיה וכן השתתפו נציגי חברות ישראליות נוספות, שהשתתפו במהלך השבוע בעשרות פגישות עסקיות עם גורמים הודים בכירים ורלוונטיים - שאורגנו מבעוד מועד ע”י קציני הסחר בנספחות המסחרית של משרד הכלכלה בשגרירות ישראל בהודו. בנוסף, השתלבו הנציגים מישראל כמרצים וכדוברים מומחים בדיונים והפאנלים השונים באירוע.

*בתמונה - ביתן ישראלי ב”שבוע המים” בהודו. צילום שגרירות ישראל, ניו דלהי


פי.סי.חץ