הממשלה אישרה את מינויו של גיורא שחם למנהל רשות המים

הממשלה אישרה את מינויו של גיורא שחם למנהל רשות המים

 


הממשלה אישרה את מינויו של מנהל רשות המים החדש, גיורא שחם, זאת לאחר ששר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, קיבל את המלצת ועדת האיתור לבחירת מנהל רשות המים בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור. שחם יחליף את משה גראזי, ששימש ממלא מקום מנהל רשות המים מאז אוגוסט האחרון. 
גיורא שחם, בן 65, בעל תואר B.Sc בהנדסת מים של הטכניון וכן תואר M.Sc בניתוח מערכות משאבי מים של הטכניון. נשוי ואב לחמישה ומתגורר בכנרת המושבה. עבד בעבר בחברת מקורות, ובנוסף תכנן וניהל את פרויקט שיקום עמק החולה ואגמון החולה בשנות ה-90.
בשנים האחרונות שימש שחם יועץ לחברות תשתית גדולות בתחום הידרולוגיה עילית והידרולוגיה של מי תהום. בין היתר, ערך שחם חקירות נזק הנגרם מהצפות ונושאים מורכבים של בנייה במפלסי מי תהום גבוהים. בנוסף, ניהל פרויקטים של תכנון הנדסי וייעוץ במשק המים עבור חברות ועמותות, ריכז וניהל את תוכנית האב החדשה למשק המים עבור נציבות המים. ריכז את הצוות ההנדסי של הוועדה המשותפת ישראל וממלכת ירדן ליישום פרק המים בהסכם השלום בין המדינות. ביום העצמאות 2012 היה בין מדליקי המשואות בהר הרצל בעבור תרומתו למשק המים בישראל.
שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ, בירך את שחם לרגל הבחירה למנהל רשות המים, בתקופה בה משק המים צריך להיערך לאתגרים הבאים, ובראשם אספקת מים איכותית הולכת וגדלה במצב של ירידה מתמשכת בכמות המשקעים.

*בתמונה - גיורא שחם


פי.סי.חץ