תובענה ייצוגית הוגשה נגד תאגיד מי רעננה

תובענה ייצוגית הוגשה נגד תאגיד מי רעננה

 

בקשה לתובענה ייצוגית נגד תאגיד "מי רעננה" על גבייה עודפת של צריכת מים מהתושבים בגין מים שמיועדים לניקוי הרחובות, הוגשה לבית משפט מחוזי מרכז על-ידי עו"ד אלמוג חכמון, תושב העיר. 
בכתב בקשת הכרה בתובענה כייצוגית טוען עו"ד חכמון, ש"המשיבה מחייבת לקוחות פרטיים בתשלום עבור מים שנצרכו באמצעות ברזי כיבוי אש ציבוריים על-ידי צד שלישי, מבלי שהלקוחות מודעים לכך. במהלך החודשים הראשונים של שנת 2017 הבחין המבקש כי כאשר רכבי ניקוי מטעם עיריית רעננה משתמשים במים על ידי התחברות לברז כיבוי המצוי ברחוב בו הוא גר, שעון המים בביתו, אשר לפיו הוא מחויב בגין צריכה, זז ומראה כאילו מתבצעת צריכת מים בביתו של המבקש".
עו"ד חכמון טוען עוד, כי מבדיקה עם אנשים נוספים נודע לו כי אירוע כזה קורה במקומות נוספים, ולדבריו לפחות במקרה אחד "מי רעננה" פיצתה לקוח שפנה אליה בגין מקרה דומה של צריכת יתר.
מתוך כתב התביעה: "המשיבה מודעת לכך שהיא מחייבת את לקוחותיה בגין מים שלא צרכו ואולם לא נוקטת שום פעולה על מנת להימנע מכך, ולא מיידעת את לקוחותיה כי הם משלמים עבור מים שצורך צד שלישי".
עו"ד חכמון טוען עוד, כי לאחר שהתלונן ב"מי רעננה", גורמים מטעמה שנשלחו לבדוק את שעוני המים באזור שבו הוא גר, פרצו לשטח פרטי שלו ללא תיאום תוך גרימת נזק לכאורה לשעון המים שלו ואף ניתקו את המים ללא תיאום איתו. בגין אירוע זה מיום 7.5.17 הוא אף הגיש, לטענתו, תלונה במשטרה על הסגת גבול. 
עוד טוען עו"ד חכמון, כי בדיקת המים שנעשתה ביוזמת "מי רעננה", הינה בדיקה מטעם, וכי נחוצה בדיקה שתיעשה על ידי בודק אובייקטיבי.
לדברי עו"ד חכמון, חישוב הסכומים המגיעים לחברי הקבוצה מצריך בירור ובדיקה של הנתונים המדויקים, אבל בשלב זה הוא מעריך את הפיצוי מ"מי רעננה" בסכום של 2.5 מיליון שקל, עם אפשרות להגדילו בהמשך. עוד נטען בכתב התובענה, כי מגיע פיצוי של שבע שנים לאחור לכל מי שחויב בתשלום בגין מים שנצרכו באמצעות הסנקה.
מתאגיד "מי רעננה" נמסר בתגובה: "טרם קיבלנו את כתב התביעה. לכשיגיע, נגיב בהתאם”.


פי.סי.חץ