הושג אישור מידי להקמת מפעל ההשבה ברמת מנשה

הושג אישור מידי להקמת מפעל ההשבה ברמת מנשה


לחץ בלתי פוסק של איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו וחברי המטה שהקים, על בכירי רשות המים הוביל להישג חסר תקדים, כאשר ניתן אישור מיידי להקמת המפעל להשבת מים בסמוך לקיבוץ דליה, שישרת את חקלאי המועצה ויאפשר נטיעה של אלפי דונמים חקלאיים נוספים.
הבעיה של מחסור במים ביישובי ההר ידועה במשך שנים. הדבר נגרם עקב העדר יכולת לאגור את מי הגשמים במהלך החורף. המפעל להשבת מים יסייע בניצול מי הקולחין, יגדיל את כמות המים הפנויה עבור החקלאים, וכך יאפשר נטיעה של אלפי דונמים נוספים שיעצרו את סחף הקרקעות.
מיום כניסתו לתפקיד ראה חולבסקי בהקמת מפעל ההשבה מטרה עליונה, וקידם פעולה משולבת של כלל הגורמים הנוגעים בדבר מול הרשויות, כדי לאפשר את הקמת המפעל וכדי להשיג את האישורים הדרושים לבניית המאגר. חולבסקי רתם את חקלאי המועצה יחד עם אגודת מי עמק יזרעאל, שיחדיו פעלו מול רשות המים עד שלבסוף זו נתנה את האישור המיוחל להקמת המאגר, מערבית לקיבוץ דליה.
מי הקולחין יעברו בצנרת ובמתקנים ייעודיים כאשר מרבית התשתיות כבר קיימות. ההערכה היא שתוך שנתיים עד שלוש שנים תושלם הקמת המאגר, ושתוך שלוש עד חמש שנים כבר ניתן יהיה להשקות את המטע הראשון במים מן המאגר החדש. המהלך יאפשר לחקלאי ההר נטיעה של 5,000-6,000 דונם של מטעים.
חולבסקי אמר השבוע כי עבודה קשה של למעלה מעשור, שהחלו בה חנן ארז ראש המועצה הקודם וסגנו עודד גלזר מנכ"ל מי עמק יזרעאל, הושלמה וכי זה הישג אסטרטגי חשוב ביכולת של כולנו לשמור ולהגן על שטחיה של המועצה, ולממש את פוטנציאל הנטיעה באלפי דונמים נוספים. "אני מברך את החקלאים ומודה לשותפיי למהלך, עודד גלזר מנכ"ל מי עמק יזראל ומשה בן שחר (טושקו), מנכ"ל מרכז חקלאי העמק, על הנחישות והפעולה המשולבת. אנו נמשיך לפעול במרץ לקידום החקלאות ולשמירה על האינטרסים של יישובי המועצה וחקלאיה", אמר חולבסקי.
הפרויקט, המוערך בכ-90 מיליון שקל, יהווה זריקת מרץ וייתן עידוד משמעותי לפעילות ולעשייה החקלאית במועצה האזורית מגידו.

*בתמונה - דיון על מפעל השבת המים. צילום: יעל ברניר


פי.סי.חץ