מתקן ההתפלה בחדרה יגביר תפוקה עד ל-127 מיליון קו

מתקן ההתפלה בחדרה יגביר תפוקה עד ל-127 מיליון קו"ב בשנה

החשב הכללי במשרד האוצר, שוקי אורן, חתם לאחרונה על הסכם הסגירה הפיננסית למימון הרחבתו של מתקן ההתפלה בחדרה בהיקף של 27 מיליון קו"ב בשנה. לאחר ההרחבה, תעמוד סך תפוקת המתקן על 127 מליון קו"ב בשנה. מחיר רכישת המים יעמוד על 2.6 ש"ח לקו"ב שהינו המחיר הזול ביותר שנקבע עד כה במכרזי ההתפלה.
הרחבת מתקן ההתפלה הינה חלק מהליך הרחבת המתקנים אשר יזמה הממשלה ובסופו יורחבו מתקני ההתפלה בחדרה, אשקלון ופלמחים בהיקף כולל של 57 מיליון קו"ב לשנה. מתקן ההתפלה בחדרה יהיה מתקן התשתית הגדול בישראל להתפלת מי ים.
בעקבות החלטת הממשלה להרחיב את היקף ההתפלה ל-600 מיליון קו"ב בשנה בהקדם האפשרי (מתוך יעד כולל של 750 מיליון קו"ב עד ל-2020) מובילה היום וועדת המכרזים הבינמשרדית בראשות סגן בכיר לחשב הכללי גיל שבתאי ובהשתתפות אגף התקציבים, רשות המים ומשרד התשתיות מכרז
BOT להקמת מתקן התפלה חדש בשורק בהיקף של 150 מיליון קו"ב. במקביל מנהלת הוועדה את ההתקשרות להקמתו של מתקן ההתפלה באשדוד בהיקף של 100 מליון קו"ב בשנה, בידי חברת מקורות ייזום ופיתוח. במשרדי הממשלה מציינים לטובה את העבודה המוצלחת של וועדת המכרזים הבין משרדית שהובילה שיתוף פעולה פורה בין המשרדים.


פי.סי.חץ