מקורות ערכה טקס הנחת אבן פינה לקו המים החמישי לירושלים

מקורות ערכה טקס הנחת אבן פינה לקו המים החמישי לירושלים

חברת מקורות ערכה לאחרונה טקס הנחת אבן פינה לקו המים החמישילירושלים, בנוכחות שר התשתיות, עוזי לנדאו, שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, ראשעיריית ירושלים, ניר ברקת, ומנהל רשות המים, פרופ' אורי שני. הקו יעבור לאורך כביש 38,בין אשתאול לשער הגיא ועלות הקמתו 200 מיליון שקל.                                                                                                                                 
מנכ"ל מקורות, עידו רוזוליו, הציג את התכניות לקמת מערכת המים החדשה וסיפר כי על-פי התכנון, מערכת המים החמישית אמורה לתת מענה לצריכת המים באזור ירושלים עד לשנת 2065. לדבריו, מערכת זו תיצור גמישות תפעולית באספקת המים, תביא לחיסכון באנרגיה ולשיפור אמינות אספקת המים לצרכנים.הקמתה של מערכת המים החדשה צפויה להימשך כ-7 שנים ועלות ביצועה של המערכת מוערך בכ-2.5 מיליארד שקל. "מקורות" תגייס את התקציב בהנפקת אג"ח, כדי לא להעמיס על תקציב במדינה.                                                                                                                       
הפרויקט כולל הקמה של עשרות ק"מ צנרות, בין השאר לאורך מנהרה של 13 ק"מ, תחנתשאיבה גדולה, תחנת משנה למתח עליון ובריכות בנפחים שבין 15 אלף מ"ק עד 50 אלף מ"ק.
מבחינה סביבתית, יבוצע איתור של צמחים נדירים, שיועתקו לשמירה בבית גידול מיוחדבזמן העבודות ויושבו למקומם כחלק מעבודות השיקום הנופי.ההערכה במקורות היא, כי ללא הקמת הקו היו צפויות הפסקות מים בירושלים בין השנים 2012 ל-2014.אלי רונן, יו"ר מקורות, ציין כי מקורות מתכננת ומבצעת פרויקטים הנאמדים בהיקף של כ-5 מיליארד שקל, אשר יתרמו הן להתמודדות עם משבר המים והן להתמודדות עם המשבר הכלכלי, ביצירת מקומות עבודה.


פי.סי.חץ