כנס EuroMed 2010 למומחי ההתפלה העולמיים התקיים בארץ

כנס EuroMed 2010 למומחי ההתפלה העולמיים התקיים בארץ

במסגרת האירוע נחשפו בין השאר טכנולוגיות חדשות ומחקרים עדכניים בתחום. המשתתפים דנו באלמנטים חשובים ואסטרטגיות מדיניות שיכולות להביא לידי מיצוי את הפוטנציאל של טכנולוגיות ההתפלה הקיימות בשוק.

"שוק ההתפלה העולמי טומן בחובו הזדמנויות נרחבות עבור תעשיית המים הישראלית, ואנו פועלים בכל הרבדים על מנת לסייע לחברות הישראליות לממש פוטנציאל זה ולהביא להגדלת הייצוא, ליצירת מקומות תעסוקה ולמשיכת השקעות זרות לארץ", אמר שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר בטקס הפתיחה של את כנס התפלת מים EuroMed 2010 שנערך בחודש שעבר בתל אביב.

בכנס שנערך לראשונה בישראל, ונכח בו גם שר התשתיות עוזי לנדאו, השתתפו חברות בינלאומיות מובילות בתחום המים וההתפלה כגון: חטיבת המים של Veolia, DOW האמריקאית, Norit  מהולנד וחברות מקומיות כמו תהל, מקורות והנדסת התפלה.   

במסגרת האירוע נחשפו בין השאר טכנולוגיות חדשות ומחקרים עדכניים בתחום. המשתתפים דנו באלמנטים חשובים ואסטרטגיות מדיניות שיכולות להביא לידי מיצוי את הפוטנציאל של טכנולוגיות ההתפלה הקיימות בשוק. דגש מיוחד ניתן על האספקט הפוליטי של קידום תחום המים בראייה שהמים הם גם מצרך לשלום בין מדינות האזור.  

הכנס אורגן על ידי ארגון ההתפלה האירופאי EDS, שמרכזו באיטליה. תפקידו לקדם יוזמות ותחומי עניין אירופאים הקשורים בהתפלת מים, מיחזור מים וטכנולוגיות מים. לאחרונה שם לעצמו הארגון כמטרה לקדם את נושאי תחום המים במדינות אגן הים התיכון ועל כן מקבל בנוסף כחברים, גופים וארגונים מחוץ לאיחוד האירופי. עבור ישראל, שידועה בעולם באחת המדינות המתקדמות בעולם בתחום, זו הזדמנות מצוינת לחשוף את טכנולוגיות ההתפלה השונות המפותחות ומיושמות בארץ.

תוכנית Israel NEWTech, התוכנית הלאומית לקידום טכנולוגיות מים ואנרגיה מתחדשת בהובלת משרד התמ"ת, הציגה את חזונה בכנס ותיפגש עם בכירי המשתתפים על מנת לקדם את יצוא הטכנולוגיות הישראליות לחו"ל. 

מארגני הכנס מאמינים, כי שיתוף פעולה בין מדינות אירופה למדינות שנמצאות בחלקו הדרומי של אגן הים התיכון הינו הכרחי, ולכן, תשומת הלב בכנס תתמקד באפשרויות יצירת מים ראויים לשתייה בעזרת טכנולוגיות ההתפלה הקיימות תוך שימת דגש על פיתוח בר קיימא במחירים שהמדינות יכולות להרשות לעצמן.

בכנס סוקרו כל טכנולוגיות ההתפלה החדשות ביותר, מחירן ואפשרויות יישומן בדגש על היבטים הסביבתיים והסוציו-אקונומיים.


פי.סי.חץ