משלחת ישראלית בתחום טכנולוגיות המים ביקרה בהודו

משלחת ישראלית בתחום טכנולוגיות המים ביקרה בהודו

כחלק מהפעילות של המינהל סחר חוץ, תכנית Israel NewTech לקידום תעשיית המים בישראל

משלחת של 13 חברות ישראליות בתחום טכנולוגיות המים בארגון המנהל לסחר חוץ ותוכנית ניוטק במשרד התמ"ת ובשיתוף עם מכון היצוא ביקרה לאחרונה בהודו. יציאת המשלחת נערכת כחלק מהפעילות של המינהל סחר חוץ, תכנית Israel NewTech לקידום תעשיית המים בישראל, מערך הנספחים המסחריים של התמ"ת בניו דלהי ומומביי ובשיתוף עם מכון היצוא.
במהלך ביקורן השתתפו החברות הישראליות ב"יום טכנולוגיות מים ישראליות” במטה טאטא במומבאי. יום הטכנולוגיות הינו תולדה של ביקור בישראל של משלחת רמת דרג מ"טאטא" לפני כשנה. בפעילות זו נבחרו מראש חברות ישראליות, אשר עונות על הצרכים הקיימים לענק ההודי בכלל ולשוק ההודי בפרט ע"י הענק טאטא. לדברי אלעד גפני, הנספח המסחרי של משרד התמ"ת במומביי אשר מרכז את הפעילות מול טאטא, "שיתוף הפעולה עם טאטא הינו יוצא דופן ולמעשה נותן מענה לצרכים מיידיים וכן לשיתופי פעולה עתידיים של חברות ישראליות בשוק ההודי.השוק ההודי מתמודד עם אספקת מים 24/7 לאוכלוסיה ובעיות ניהול מים, טיהור שפכים, התפלה וטיפול בשפכים תעשייתיים כמעט בכל הרמות. ככזה, לחברות הישראליות יש ערך מוסף ראשון במעלה למתן פתרונות לשוק ההודי".
בביקור נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם עיריית מומבאי, הסכם שגובש ע"י המינהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת במטרה לאפשר גישה נוחה לשיתופי פעולה ולמידע על פרויקטים עתידיים עם עיריית מומביי. על ההסכם יחתום מר עודד דיסטל, מנהל תוכנית Israel NewTech יחד עם סגן ראש עיריית מומבאי. הסכם זה יוצר פלטפורמה לדיון פתוח בין הצדדים במטרה להבין את הצרכים והפתרונות המתאימים. באירוע ישתתפו מעל ל- 30 חברות הודיות בתחום המים אשר פועלות ישירות מול העירייה ויכולות לשמש שותף עסקי מקומי לחברות הישראליות..
מוניר אגברייה, הנספח המסחרי של משרד התמ"ת בניו דלהי מוסיף כי "נושא המים נמצא במרכז המדיניות של ממשלת הודו בשנים האחרונות במיוחד בנושא אספקת מים לשתייה לאזורים  הכפריים. הממשלה משקיעה מאמצים רבים בהרחבת התשתיות של המים וגם בשיפור האיכות שלהם".


פי.סי.חץ