חוליות משיקה צינור חדש בהשקעה של 5 מיליון ש

חוליות משיקה צינור חדש בהשקעה של 5 מיליון ש"ח

הצינור החדש נקרא ULTRA והוא משלב את כל יתרונות צינור הפוליפרופילן

בשנים האחרונות השקיעה חברת חוליות כ-5  מיליון ש"ח בפיתוח קו צינורות ומחברים (פיטינגים) חדשים, שהמהווים פריצת דרך טכנולוגית של מערכות האינסטלציה לשפכים וביוב בארץ.
להערכת פול שטיינר, מנכ"ל חוליות, החברה תייצר בשנה הקרובה כ-150,000 צינורות מסוג זה בעלות של כ- 4 מיליון ש"ח.
הצינור החדש נקרא ULTRA והוא משלב את כל יתרונות צינור הפוליפרופילן ((Pp. ה-ULTRA הוא צינור המורכב משלוש שכבות: שכבה חיצונית ופנימית של Pp ושכבה אמצעית המותאמת לצרכי יישום הבנייה, החל מהקצפה של חומר פלסטי וכלה בתוספת חומרים מינראליים לשכבה המוקצפת. 
בהתאם למגמות ולתקני איכות סביבה בארץ ובעולם, היתרון הבולט של צינור ה-ULTRA הוא מול צינורות PVC, המשמשים בעיקר להובלת ביוב תת קרקעי, צינורULTRA  הוא צינור "ירוק", מתמחזר, במחיר נוח המהווה אלטרנטיבה "ירוקה" ראשונה מסוגה בעולם לצינורות PVC.
התכונות של הצינור משתנות בהתאם לחומר המוכנס בין דפנותיו. כך למשל שימוש בחומרים מינרליים בשכבה האמצעית יהפוך את הצינור למסנן רעשים ברמה גבוהה ויחשב ל"צינור שקט".
צינור שקט הוא מוצר מבוקש בדיור רב קומות, מלונות, בתי חולים וכד' מכיוון שהוא אינו מעביר את רעשי זרימת המים, דבר המוכר לכל אדם בעת שהותו בשירותים או במקלחת.
צינור  ה-ULTRA הוא בעל חוזק טבעתי גבוה. תכונה זו מאפשרת לצינור להישאר עגול ללא שינוי, גם כאשר הוא מאוחסן בערמות לפני התקנה. זאת ועוד, כאשר מתקינים אותו באדמה לא נדרש לדפן את הצינור בחול ים בשל חוזקו וניתן לשפוך מעליו אדמה רגילה וכך לחסוך עלויות רבות בהכנת תשתית. 
בשל תכונותיו יישאר הצינור ישר גם במקומות בהם התשתית או האדמה קשה, דבר המפחית את הצורך ביצירת שיפוע בעת ההתקנה.


פי.סי.חץ