'מפל' קיבלה מענק לפיתוח פטנט לטיהור שפכים

'מפל' קיבלה מענק לפיתוח פטנט לטיהור שפכים

הטכנולוגיה מפחיתה בכ-70% את צריכת האנרגיה של מתקני טיהור שפכים

"מפל אנרגיה ירוקה", המפתחת ומספקת טכנולוגיה חדשנית לטיהור מי שפכים, קיבלה אישור לתקציב מהמדען הראשי במשרד התמ"ת. התקציב, בהיקף של כמיליון ש"ח, ישמש את החברה לצורך פיתוח פטנט נוסף המרחיב את יכולות החברה בתחום הטיפול במי שפכים, שוק הצומח בקצב מהיר ברחבי העולם. ההשקעה השנתית הגלובלית בתעשיית טיהור השפכים צפויה להגיע לכ-52.2 מיליארד דולר בשנת 2016.
לטכנולוגיה של מפל שני יתרונות מרכזיים: חיסכון משמעותי ביותר באנרגיה הנדרשת לתהליך טיהור המים, וחיסכון בעלויות ההקמה והתפעול של מכוני טיהור שפכים. הטכנולוגיה מפחיתה בכ-70% את צריכת האנרגיה של מתקני טיהור שפכים, שנחשבים לצרכני אנרגיה גדולים. כמו כן, מפחיתה בכ-80% את עלויות האחזקה והתפעול בזכות מערכת המבוססת על יחידות צפות וניידות על פני המים במקום התקנה קבועה על קרקעית המאגר, הדורשת הקמת מבני בטון יקרים.
הטכנולוגיה הייחודית של מפל מאפשרת שדרוג מאגרי טיפול בשפכים למתקני טיפול בשפכים מודרניים, ללא צורך בהקמת מבני בטון או בהפסקת תהליך הטיפול בשפכים תוך כדי עבודות ההקמה. יתרון נוסף במערכת ובהיותה צפה, הוא שבעת התקנה או תיקונים אין צורך בריקון מים מזוהמים מבריכות או מאגרים אל נחלים או אל הים, כפי שקורה לא אחת בשיטה הקונבנציונאלית. 
המערכת של מפל כבר פועלת בהצלחה ב-25 מתקני טיהור שפכים בארץ ובשני מתקנים באפריקה. לאחרונה נחתם הסכם עם תאגיד המים הגדול של פרו, במסגרת שיתוף פעולה של מפל עם תאגיד התשתיות הפורטוגזי הבינלאומי מוטה אנג'יל. 


פי.סי.חץ