חוף אקולוגי יוקם באילת

חוף אקולוגי יוקם באילת

חברת ק.צ.א.א (קו צינור אילת אשקלון) בתיאום עם עיריית אילת הקצתה את החוף הדרומי לריף הדולפינים כחוף לשימוש הציבור. אורך החוף האקולוגי (הירוק) החדש יהיה 150 מטר והוא יתופעל על ידי חברת ק.צ.א.א, בשיתוף פעולה עם עיריית אילת והגופים הירוקים.
החוף, ששימש עד היום את חברת ק.צ.א.א והיה סגור עד עתה לציבור, יהפוך לחוף פתוח לשימוש הציבור. כמו כן, ייבנה החוף כחוף ים אקולוגי עם פעילויות בעלות תכנים חינוכיים. על השטח צפויים להיבנות מוזאון אקולוגי וכיתות לימוד. בנוסף, יוסבו מתקני ק.צ.א.א הקיימים למתקני משחקים הלקוחים מעולם המים, תוך שימוש בצינורות הקיימים ששימשו את חברת ק.צ.א.א בעבר לעבודתה השוטפת. במסגרת התכנית יוצבו מתקנים חדשים אשר יאפשרו למשתמשים להשקיף על מראות קיימים בחוף ועל מראות מעולם הים.
החוף החדש יהיה כאמור חוף חווייתי חינוכי, אשר ישלב מתקנים מסוגים שונים בעלי תכני טבע, מים ותכנים הקשורים לק.צ.א.א, כפי שהם אושרו על ידי רשות הטבע והגנים הלאומית.
בשמורת החוף תותר שהיית מבקרים בשעות היום בלבד וזאת על מנת לשמור על ערכי הטבע (בעלי חיים ימיים, אלמוגים) בקו החוף או בסמיכות לו.
עלות הקמת הפרויקט הינה 4.5 מיליון שקלים הכוללת את תרומת ק.צ.א.א בסה''כ 1.5 מיליון שקלים.
שלמה כהן, משנה למנכ''ל סמנכ''ל הנדסה ופיתוח בק.צ.א.א: ''חוף אקולוגי יהיה שינוי מרענן בנוף האקולוגי של מדינת ישראל ובנוף העירוני באילת מול הזיהום המתגבר בחופים. החוף יהיה אטרקטיבי וימשוך אליו גם תיירים. אין לי ספק שצעד זה יתרום להמשך מערכת היחסים הטובה השוררת בין קצא''א לעיריית אילת ובפעילותם למען הקהילה''.

 


פי.סי.חץ