התעשיינים: המשרד להגנת הסביבה מתנהל בעודף רגולציה

התעשיינים: המשרד להגנת הסביבה מתנהל בעודף רגולציה

חייק קרא לממשלה החדשה שתקום לעסוק בראשית דרכה בבחינת הרגולציה

"נקעה נפשנו מהרגולציה. התעשיינים בישראל לא בוכים לרגולטור ולא אומרים לו את האמת שהוא חונק אותם. אנחנו נתקלים ברגולטורים שלא מבינים במה שהם עושים וזה לא רק המשרד להגנת הסביבה. איבדנו את האיזון. אין פה מבוגר אחראי", אמר אמיר חייק, מנכ"ל התאחדות התעשיינים בכנס סביבה 2050. 
בנוסף ביקר חייק את התנהלות המשרד לאיכות הסביבה והרגולציה: "קיים מצב אבסורדי של עודף רגולציה, אין אחידות בין הרגולטורים, כל מחוז עושה מה שבא לו ואינו רואה את המצב כפי שנראה בעיני התעשיינים". חייק קרא לממשלה החדשה שתקום, "לעסוק בראשית דרכה בבחינת הרגולציה ולמצוא דרכים ליישמה ולהסדירה באופן יעיל יותר".
בתגובה קראה אלונה שפר- קארו, מנכ"לית המשרד לאיכות הסביבה לתעשיינים להפסיק להתבכיין. "אם התעשיינים בוכים סימן שהמשרד עושה את עבודתו, ככל שיש סרבול, קשיים ובירוקרטיה זה מוכיח כי המשרד לאיכה"ס חזק ותקיף". עוד הוסיפה כי "עדיף לתעשיינים שהמצב יישאר כמו שהוא. אם תתקיים חקיקה ע"י הכנסת מצבם יהיה קשה יותר". את דבריה סיימה שפר-קארו בקריאה לתעשיינים לשלב ידיים עם המשרד ולגשת יחד לאוצר ולבקש תקציבים להגדלת הפיצוי לתעשיינים בגלל הרגולציה.
אשר גרינבאום, המשנה למנכ"ל כימיכלים לישראל ביקר אף הוא את המצב בו הרגולציה בישראל אינה יוזמת תהליכים חדשים אלא מאמצת רגולציה קיימת מחו"ל ואינה מצליחה ליישמה כפי שהיא באמת מיושמת במדינות אחרות אך הוסיף כי התנהלות המשרד לאיכות הסביבה בשנים האחרונות מראה על שינוי חיובי ומקווה שהממשלה החדשה תמשיך באותה מגמה.
 


פי.סי.חץ