פסגה ירוקה

פסגה ירוקה

עסקים ירוקים, מחקר וחדשנות במרכז תערוכת פולוטק הורייזון הבאה

Pollutec Horizons, התערוכה לטכנולוגיות ירוקות, אנרגיה ופיתוח בר-קיימא, שתתקיים בין התאריכים 3.12.13 – 6.12.13 בגני התערוכה פריז נורד וילפינט, מהווה מפגש השנה לכל הגורמים הפועלים בזירת איכות הסביבה ופיתוח בר-קיימא. 
התערוכה תרכז תחת קורת גג אחת את כל אנשי המקצוע המעורבים בצמיחה ירוקה, ויוצגו בה החידושים האחרונים בתקינה ובטכניקות. לאור ההצלחה שנחלו הנושאים "תעשייה בת-קיימא" ו"עיר בת-קיימא" בשנת 2012, החליטו מארגני התערוכה להיצמד גם השנה לשני צירי עניין אלה ולהוסיף להם היבטים של סביבה, בריאות ואינטראקציה ביניהם. "בריאות בת-קיימא" הוא נושא המעורר עניין רב, ולכן מוקדש לו מתחם בפני עצמו (Santé durable), בהשתתפות מומחים בעלי מוניטין. בנוסף, יתקיימו במסגרת התערוכה שני אירועים מרכזיים: Clean Tech, אשר יעסוק השנה בעיר החכמה וברשתות חשמל חכמות (smart grids) במסגרת פאנלים ומצגות קצרות, וכן Green Business Meetings – פגישות עסקיות המתמקדות בסביבת cleantech ובאנרגיה. הפגישות מאורגנות על-ידיEnterprise Europe Network בשיתוף עם לשכת המסחר והתעשייה של פריז. התערוכה תתמקד, בנוסף, במוצרים של טכנולוגיות ירוקות בשוודיה ובנורבגיה, ותאפשר הצצה אל דרום קוריאה, אשר משנת 2009 מקדמת את נושא הצמיחה הירוקה. 
בין אם מדובר במוצרי צריכה, בתהליכים או בשירותים, חדשנות טכנולוגית בתחום איכות הסביבה היא תנאי הכרחי לצמיחה ירוקה, לתחרותיות ולעידוד המשק. פולוטק הורייזון נותנת במה למגמה זו באמצעות השקות הטרום-בכורה הרבות המוצגות על-ידי תעשיינים, נוכחותם של חממות ומציגים מקצועיים אחרים, תחרויות שונות, הרצאות, דיונים ואירועים נוספים שצפויים להתקיים בפורומים השונים או באולפן הטלוויזיה של התערוכה. נוסף על כל אלה, מתוכננים גם ביקורים באתרים מרשימים במיוחד. 
בתערוכה יתקיים פורום שיוקדש לתעשייה בת-קיימא ובנוסף יוצגו מגוון פתרונות שמטרתם שיפור תהליכים תעשייתיים, צמצום השימוש במשאבים ובפחמן ומפעלים בני-קיימא, הכוללים תכנון ירוק, מחזור חום ואור, שימוש בחומרים מהצומח ועוד...
פורום ייחודי ומתחם תצוגה שלם מוקדשים לנושא "עיר בת-קיימא" ושיפור איכות החיים העירוניים, ויוצגו בהם ההתפתחויות האחרונות בתחום פיתוח עירוני, שירותים לאזרח (מים/פסולת/מחזור), ניידות ירוקה, רשתות חשמל חכמות, פתרונות לייצור אנרגיה, נוכחות הטבע בעיר עם דגש על הנדסת הסביבה ושיקום סביבתי. 
בהתאם לרוח הזמן, המתחם החדש המוקדש לבריאות בת-קיימא מסכם את המידע בתחום ההשפעה הסניטארית של גורמים סביבתיים כגון זיהום האוויר, הפגיעה באיכות המים והסביבה, חומרים מסוכנים והסכנות העלולות להיגרם מננו-חומרים, שדות אלקטרו-מגנטיים, שאריות של תרופות וחומרים המשבשים את הפעילות ההורמונאלית. יוצגו פתרונות להתמודדות עם השפעות אלה תוך שימת דגש על הליכים של פיתוח בר-קיימא במסגרת בתי חולים, בנוכחות מומחים בתחום זה.
לפולוטק הורייזון 2013 צפויים להגיע כ-1,300 מציגים ו-30,000 מבקרים מרחבי העולם. השנה, לראשונה, התערוכה תהיה פתוחה עד 21:30 ב-4 בדצמבר, וזאת על מנת לעודד מפגשים מקצועיים באווירה בלתי פורמאלית. גם במהלך תערוכה זו יתקיימו מפגשי Green Business Meetings. ב-2011 התקיימו למעלה מ-500 פגישות בין 200 ארגונים מ-23 מדינות שונות באירופה, אפריקה ודרום אמריקה. 
השנה, לראשונה, ניתנת לחברות הישראליות, המעוניינות להציג בתערוכה, אפשרות לשלב את התצוגה עם שירותי שיווק ישיר וקשרי עיתונות במטרה ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי עם קהל היעד הרלוונטי. שירותים אלו יינתנו באמצעות "אורית – תקשורת בינלאומית", המייצגים את התערוכה בארץ. 
כך, בתקציב נתון, תוכל חברה לקחת שטח מינימאלי באזור המוגדר לחברות הישראליות וליהנות משירותי קידום ייחודיים לצורך הבאת מבקרים רלוונטיים לביתן וחשיפה בעיתונות המקצועית הבינלאומית הנקראת ע"י קהל היעד שלהם.
פרטים למציגים -  yael@oim.co.il. פרטים למבקרים – promosal@netvision.net.il 
 


פי.סי.חץ