אות המיחזורית המצטיינת יוענק למועצה האזורית עמק יזרעאל

אות המיחזורית המצטיינת יוענק למועצה האזורית עמק יזרעאל

103 טון, כ-350, 245 בקבוקים. הכוונה היא לבקבוקי שתייה משפחתיים בנפח של ליטר וחצי ומעלה, שהוצבו במיחזוריות הפרושות ברחבי המועצה.

 
מנכ”ל תאגיד המיחזור אל”ה, חיים זרביב, שיגר מכתב לראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, בו בישר לראש המועצה כי מנתוני המיחזור של התאגיד לשנת 3013 עולה כי תושבי המועצה מיחזרו כמות שיא של בקבוקים בשנת 2013:  103 טון, כ-350, 245 בקבוקים. הכוונה היא לבקבוקי שתייה משפחתיים בנפח של ליטר וחצי ומעלה, שהוצבו במיחזוריות הפרושות ברחבי המועצה.
את “אות המיחזורית המצטיינת” לשנת 2013 יוענק למועצה בטקס חגיגי שייערך במסגרת כנס המיחזור של עמותת “אדם, טבע ודין” שיתקיים השבוע במכללת תל חי בצפון. 
ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, ברך על זכיית המועצה ואמר: ”כמו בתחומים נוספים, המועצה האזורית עמק יזרעאל חותרת למצוינות. בחודשים הקרובים יוצבו ביישובי במועצה פחים כתומים לטובת יישום חוק האריזות, כך יוכל כל תושב למחזר כ-50% מהפסולת הביתית שלו” בצר הוסיף וציין: “המודעות לתחום איכות הסביבה ברחבי המועצה גבוהה מאוד ואנו בטוחים שעם שיתוף הפעולה של הציבור והמודעות הסביבתית הגבוהה של תושבי העמק, נוכל להגביר את המיחזור ולחסוך עלויות הטמנה יקרות ונזק סביבתי”. 
באגף איכות הסביבה במועצה, לא הופתעו מהבשורה. אסי אליה, מנהל אגף איכות הסביבה במועצה אמר השבוע: “באגף איכות הסביבה אנו רואים מדי יום את שיתוף הפעולה של תושבי המועצה המוכיחים שוב כי ניצול משאבים מושכל ושמירה על הסביבה הם נושאים הנמצאים בראש סדר החשיבות שלנו. אנו גאים בהישג ויחד עם זאת מעודדים את מי שעדיין לא הצטרף למאמץ המחזור לעשות כך. בכל יישובי המועצה  קיימים מרכזי  מחזור מהמגוונים בארץ בהם ניתן למחזר את רוב הפסולת הביתית”.


פי.סי.חץ