חופי הרחצה של רשות הטבע והגנים פתוחים בחינם בימי חמישי

חופי הרחצה של רשות הטבע והגנים פתוחים בחינם בימי חמישי

מבצע “חמישי חוףשי “ יוצא לדרך.

מבצע “חמישי חוףשי “ יוצא לדרך. מתחילת יולי, בכל יום חמישי, בין השעות 08:00 ל-18:00 ייפתחו בחינם כל חופי הרחצה המוכרזים של רשות הטבע והגנים. מבצע זו הינו יוזמה של השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, שהציב מטרה להנגיש את אתרי הטבע והחופים לכלל הציבור.
החופים שנפתחו בחינם בכל יום חמישי הם הגנים הלאומיים אכזיב, בית ינאי, פלמחים ואשקלון. בנוסף לכניסה החופשית ללא תשלום, יתקיימו בחופים פעילויות חינוכיות וסיורים מודרכים שיתמקדו בייחודיות של כל חוף. הנגשת החופים ללא תשלום עשויה לחסוך עשרות שקלים לכל משפחה, ובנוסף לכך צפויה התכנית לגרום לישראלים רבים להכיר את החופים הקרובים לביתם ונחשבים ליפים ולשמורים ביותר בישראל. 
במשרד להגנת הסביבה מעריכים כי באמצעות מהלך זה ניתן לחבר אזרחים רבים לאתרי הטבע בעתיד. במהלך הקיץ ישקיע המשרד במסע פרסום שיזכיר מתי והיכן ניתן ליהנות מגישה חופשית לארבעת החופים ללא תשלום.
עם כניסתו לתפקיד הודיע השר פרץ כי יפעל לכך שהציבור יוכל ליהנות מאתרי הטבע והחופים כחלק מהחיבור בין צדק סביבתי לצדק חברתי. רק לפני מספר שבועות, בעקבות פעילות אכיפה של המשרד להגנת הסביבה, הופסקה גביית דמי הכניסה בחוף עין גב המפורסם בכנרת. המשרד אף הגיש כתב אישום נגד חברת מקורות שהתברר שהיא מחזיקה בחוף פרטי המשמש את עובדיה באגם הלאומי, ובקיץ הקודם הושב לכלל הציבור חוף דגניה, אחרי עשרות שנים שרק חברי הקיבוץ יכלו ליהנות ממנו ואף החזיקו במפתחות לשער שמנע מכל שאר אזרחי ישראל להיכנס אליו. 
בינתיים השר פרץ ממשיך להיאבק בתוכנית לבנות מלון על חוף פלמחים.


פי.סי.חץ