השר פרץ הנחה להקים צוות בדיקה לאירועים במפרץ חיפה

השר פרץ הנחה להקים צוות בדיקה לאירועים במפרץ חיפה

בעקבות ריבוי האירועים הסביבתיים באזור חיפה, הנחה השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, את מנכ”ל המשרד, דוד לפלר, להקים צוות בדיקה לאירועים שהתרחשו לאחרונה במפרץ חיפה.

 
בעקבות ריבוי האירועים הסביבתיים באזור חיפה, הנחה השר להגנת הסביבה, ח”כ עמיר פרץ, את מנכ”ל המשרד, דוד לפלר, להקים צוות בדיקה לאירועים שהתרחשו לאחרונה במפרץ חיפה. על אף שבבדיקות המקצועיות שבוצעו נמצא כי רמת איכות האוויר בעיר חיפה לא נפגעה, בשל רצף האירועים האחרון הורה השר פרץ להגביר את הפיקוח והאכיפה וכי הצוות שיוקם יכין תוכנית להרחבת להרחבת פעילות הפיקוח והאכיפה ולהגברת השקיפות מול התושבים. הצוות יגיש את מסקנותיו והמלצותיו לשר בתוך 60 יום.
כמו כן, הנחה השר פרץ לגורמי המשרד והמחוז לפעול בנחישות מול כל מי שמפר את ההיתרים השונים הניתנים לו מהמשרד. כזכור, אתמול שלל המשרד להגנת הסביבה את ההיתר שהעניק למפעל “שרפי כרמל” בעתלית לאחר שנמצאה בו שרשרת כשלים המעידה על חוסר יכולתו להתמודד באירועי חירום העלולים לסכן את האוכלוסיה. לאחר שהתברר כי המפעל עלול לסכן את הציבור נקט המשרד בצעד חריג זה וחייב את בעלי המפעל, גיל דנקנר, לפנות בתוך שבוע את כל החומרים המסוכנים הנמצאים במקום לאתר הפסולת הרעילה בנאות חובב. לפני כשבועיים גרם המפעל לזיהום ולריחות קשים באזור בעקבות דליפה של רעל מסוכן. המפעל לא דיווח על התקלה לכוחות החירום, מנע מהם להכנס ובסיור פתע שנערך השבוע התברר כי במקום קיימת שרשרת כשלים שעלולה להוביל לסיכון הציבור.


פי.סי.חץ